Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám visszavezetni...

Hogyan tudnám visszavezetni német őseim családfáját Németországban?

Figyelt kérdés

Több ágon is német (sváb) ősökkel rendelkezem, de eddig még nem tudtam kideríteni, hogy honnan származhattak. Elsődlegesen az lenne a cél, hogy megtaláljam azt a települést, ahonnan jöttek. Majd szeretném Németországban tovább kutatni a családfámat.


Örülnék, ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait, esetleg tanácsokat adna.


Ps. Magam szeretném végezni a kutatást.



2016. jan. 3. 21:10
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

Lehet, hogy én vagyok értetlen, de ha nem tudod, hogy honnan származnak, akkor honnan tudod, hogy németek?

Amúgy úgy, mint egyéb ősöknél. Levêltárban, egyházi anyakönyvekben. Amíg elérsz valakihez, akinek a születési helye a mai Németországban van.

2016. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Az Otterbein vezetéknév véleményem szerintem nem szokványos magyar családnév. Innen gondolom, hogy nem magyarok voltak az őseim. Egy nagy létszámú sváb településen laktak. És azt tudom, hogy a település lakosai 1720-ban Fulda környékéről érkeztek, viszont azt nem, hogy pontosan honnan. Olyan személyt, aki a mai Németország területén született nem nagy valószínűséggel találok majd magyar születési anyakönyvekben, hiszen az ő születési anyakönyve Németországban.

2016. jan. 3. 21:49
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyházi anyakönyvben viszont igen (más nem is volt abban az időben), mert kellett lenni valakinek, akinek a születési helye No., házasságot viszont itt kötött vagy itt halt meg.
2016. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1720-30 körüli egyházi anyakönyveket kellene megnézni, ha tudod, melyik településen éltek először Mo-on. Nálunk szerencsés a helyzet, mert 1-2 falut vándoroltak csak Mo-on, az 1735 körüli bejegyzésekben szerepel, hogy hol született egyik ősöm Németo-ban. Tehát minél korábbi itteni bejegyzést kellene találni.
2016. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
52%
myheritage.com
2016. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne. Sajnos az első anyakönyvek nem is anyakönyvek, csak folyóírással van fölírva egymás utám minden.

És rengeteg helyen nincsenek meg, leégett a templom, stb.


Van külön sváboknak családfakutató weboldal, de nem ugazodtam ki benne, akinek meg írtam, egyáltalán nem válaszolt. Arra gondoltam, hogy talán pont amelyik falvakat kerestem, azokat nem találták ők sem, azért is nem válaszoltak.


Pl. Zámoly -Fejér m- anyakönyvei eltüntek, a lapok a mikrofilmen is jól láthatóan ki vannak tépve.

A másodpéldánynak remélt "kánoni" példány meg sajnos ninxs meg, nem is készült, vagy eltűnt, nem tudom.


De pl. Székesfehérváron is, még 1876.ban sem írták föl, hogy valaki, akinek külön engedélye volt a születési levele nélkül házasságit kötni; hogy hol is született -persze ezzel együtt se szülei neve,semmi más- .Szerencsére a kora be lett írva.

Bár ez nem Németországra vonatkozik, csak hogy ikyen is volt.

2016. jan. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért azokból a folyóírásos bejegyzésekből is meg lehet tudni infókat. Minimális kifejezés latin ismerete nálunk elég volt. Sőt, szerintem több infó van bennük, mint a későbbi, táblázatos bejegyzésekben. De tényleg nehézkesebb, bogarászni kell őket.
2016. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem találom a német ősök visszavezetéséhez a csoportot, weboldalt.


Ami azt jelenti, hogy amikor évekkel ezelőtt írtam nekik, ha jól emlékszem 2 külön embernek is, először nem válaszoltak -arra emlékszem- és amikor többedszer próbálkoztam, visszajött az ímél, hogy az ímélcím nem elérhető.

Csak így szelektálok, biztos ez volz.


De időről időre felbukkannak újabb társaságok, egyesületek, mindig próbálkozom néhány évente.

Addig meg egy másik mellékággal foglalkozom.


Próbáltad-e a MACSE magyar családfakutatók egyesületét?

Ott lehetnek magán emberek is, akik eligazíthatnak valamerre.

Nekem ugyan még nem volt sok szerencsém, de másnak lehet.


Vagy ha beírsz -ha még nem írtál- a Radixindexbe. Nekem ott volt, aki megadott egy egész kb.1/32 oldalt. Teljesen véletlenül!


De Németországig még nem sikerült sehogy eljutnom, sajnos. EDDIG!

2016. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
My heritage.hu.-n
2016. jan. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
milyen messze jutottál el a felmenőiddel? Ha róluk vannak adatok, akkor ahol ők születtek, ott kéne érdeklődni tovább.
2016. jan. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!