Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tovább? Hogyan léphetné...

Hogyan tovább? Hogyan léphetnék velük kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Családfát kutatok, szeretnék kutatni, de teljesen elakadtam.

Anyai ág: nagymamám szülei és az ő szülei. Ha jól számoltam akkor az üknagyapám 1869-ben született. Az üknagyanyám pedig 1875-ben. De itt megszakadt az egész. Sehol nem találok több adatot. Az egyik gyereküknek (aki az én dédipapám) még 7-8 testvére van, sajnos pontosan nem tudni. A Familysearch segítségével 2 testvérét megtaláltam.

A nagyapám szülei vannak meg és ennyi. A nagyapámnak van 4 testvére. Nekik tudom a nevüket, a pontos születési adatukat. És az lenne a kérdésem, hogy őkez, hogyan tudnám 'felkutatni'? Velük szeretnék beszéni-ha egyáltalán még élnek-, hogy van-e családjuk, a testvéreiknek van-e családjuk, meg szeretnék többet megtudni róluk, az egész családról.

Apai ág: a nagymamám szülei okék, megvannak. De semmi születési dátumot nem tudok, ami számomra fontos lenne. Nagymamámnak van egy öccse, neki csak az évet tudom, hogy mikor született. Viszont, róla is szeretnék többet megtudni. Hogyan lehetne? Ő még él.

A nagyapám szülei is megvannak, csak nekik se tudok születési dátumot.

Hol tudnék ezeknek utánanézni? Nagyon fontos lenne ez nekem, csak az egyetlen probléma az, hogy még kiskorú vagyok.

Segítségeket előre köszönöm!:)


2016. jan. 10. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Levéltárak. Régebbi adatoknál meg templomok, mível akkor még ők vezették az anyakönyveket. De miért van erre szükséged?
2016. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Levéltárakban - polgári vagy egyházi - tudsz tovább keresgetni.

A halotti anyakonyveknél általában fel van tüntetve az illetö életkora, ami ugyan nem pontos a legtöbb esetben, de kb adatként jó. Ugyanígy a gyerekek születési anyaköynvénél is a szülök életkora meg van adva, illetve a házassági anyaköynvnél is.

Azoknál az ösöknél, akiknek nem ismered a születési idejét, ezekböl az anyakönyvi adatokból vissza tudod számolni. Utána ennek alapján át kell nézned pár évet, és megkeresni a születési idöpontot illetve anyakönyvet.

Ha szerencséd van, akkor hamat megtalaálod, ha nincs, akkor akár 10 évet is végig kell keresgélned.

2016. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja igen és azt elfelejtettem mondani, hogy anyai ágon nagyapám Budapesti volt, viszont kerületet meg ilyesmit nem tudunk. És a Levéltárakba engem beengednek így, hogy kiskorú vagyok? Fizetni is kell érte? Ha igen, mennyit?

Köszönöm a válaszokat!

1: azért, mert nem ismertem őket. Senkit, nagyapáimat egyiket se és ez nekem fontos lenne, hogy legalább ennyt tudjak róluk!:)

2016. jan. 10. 20:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Kekkh hapcsolatfelvételi eljárás, 3500 forint
2016. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!