Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

Normális, hogy szerb és horvát származással nem tudok egy szót sem azokon a nyelveken?

Anyai ágon a papám és elődjei horvátok voltak,apain a papám szerb, mégse tudok azokon a nyelveken egy szót sem,csak magyarul és folyékonyan angolul.

Keress kérdéseket hasonló témákban: anya, apa, szerb, horvát, családfa, Horvátország, Szerbia, magyar, család, édesapa

2016. febr. 11. 21:24  Privát üzenet  

A válaszok
Képzeld, nekem is volt szerb ősöm, sőt örmény is és egy szót sem tudok ezeken a nyelveken. Burgerlandi származású dédanyámat sem ismertem és nem tőle tudom azt a pár német szót, amit tudok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2016. febr. 11. 21:42 Privát üzenet
Nyelvtudás nem genetikailag öröklödik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2016. febr. 11. 21:55 Privát üzenet

Nekem az egyik nagyszülőm német volt, és nagyon nem megy a német, sőt :) Anyum magyar, Apum horvát, így én mindkét nyelvet beszélem, mivel otthon mindkettőt toltuk :) Ám más a nagyszülő...gondolom ők sem tanították meg a szüleidet, ebből kifolyólag nem volt mit átadniuk neked. A te szüleid sem beszélik azokat nem?

Szerintem nem gáz, viszont ha annak tartod, akkor szépen elkezded tanulni, hiszen két nagyon hasonló nyelvről van szó (tudod az egyiket, akkor 99%-ban érteni fogod a másikat is), hidd el nehézségben a magyar nyelv messze felülmúlja mindkettőt :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2016. febr. 11. 22:06 Privát üzenet
Ha nem tanítottak meg szerbül/horvátul (mondjuk kb. ugyanaz a kettő), akkor mégis miért lenne furcsa?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2016. febr. 11. 22:36 Privát üzenet
Red Vixen nevű felhasználó válasza:

Igen, mert nem ezektől függ. Egy gyerek nem génekből tanul meg beszélni.

A válaszíró 39%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2016. febr. 12. 17:42 Privát üzenet
Kini :)) nevű felhasználó válasza:

Nekem is vannak szerb, horvát és török őseim is, mégsem beszélem ezeket a nyelveket. Nyilván nem tanítottak meg, ahogy engem sem. :)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2016. febr. 14. 09:53 Privát üzenet

Vajdaságiaknak a nagy része nem beszél normálisan szerbül,pedig itt élnek.

(Mondjuk nem mindenkinek vannak szerb rokonai,de ez más téma :)

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2016. febr. 14. 10:55 Privát üzenet

Attól függ, hogy hány éves vagy.

Ha már lett volna lehetőséged, hogy önmagad pótold a hiányt -amit a családodnak köszönhetsz- , akkor nem.

Biztos megértenél magadban dolgokat, amikre még nem gondoltál.

A gyerekek arra vannak, hogy szülők hibáit helyrehozzák, igaz?

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2016. febr. 25. 03:55 Privát üzenet
Nekem meg horvát és német felmenők vannak nagyszülői és dédszülői szinten, mégis magyar németül csak pár tucat szót tudtam gyerekkoromban, horvátul meg semmit sem, igaz, a nagyapám (aki valamennyire tudott) előbb meghalt, mint amikor én születtem.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont febr. 23. 11:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak, kitagadtak?
A Bontovics vezetéknév milyen eredetre utal? A délszlávon belül melyik szerb, horvát vagy bosnyák?
A Bontovics VEZETÉKNÉV milyen eredetre utal? Szerb, horvát?
Szerintetek a "Lipics" vezetéknév horvát vagy szerb eredetű?
Tudnátok nekem mondani pár magyar, szlovák, román, szerb, horvát, német, zsidó és egyéb más vezetékneveket, amik itt hazánkban is előfordulnak?
A ZSIVKOVICS vezetéknév inkább Horvát vagy Szerb eredetre utal?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!