Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális, hogy szerb és...

Normális, hogy szerb és horvát származással nem tudok egy szót sem azokon a nyelveken?

Figyelt kérdés
Anyai ágon a papám és elődjei horvátok voltak,apain a papám szerb, mégse tudok azokon a nyelveken egy szót sem,csak magyarul és folyékonyan angolul.

2016. febr. 11. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, nekem is volt szerb ősöm, sőt örmény is és egy szót sem tudok ezeken a nyelveken. Burgerlandi származású dédanyámat sem ismertem és nem tőle tudom azt a pár német szót, amit tudok.
2016. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás nem genetikailag öröklödik.
2016. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik nagyszülőm német volt, és nagyon nem megy a német, sőt :) Anyum magyar, Apum horvát, így én mindkét nyelvet beszélem, mivel otthon mindkettőt toltuk :) Ám más a nagyszülő...gondolom ők sem tanították meg a szüleidet, ebből kifolyólag nem volt mit átadniuk neked. A te szüleid sem beszélik azokat nem?

Szerintem nem gáz, viszont ha annak tartod, akkor szépen elkezded tanulni, hiszen két nagyon hasonló nyelvről van szó (tudod az egyiket, akkor 99%-ban érteni fogod a másikat is), hidd el nehézségben a magyar nyelv messze felülmúlja mindkettőt :)

2016. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tanítottak meg szerbül/horvátul (mondjuk kb. ugyanaz a kettő), akkor mégis miért lenne furcsa?
2016. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem ezektől függ. Egy gyerek nem génekből tanul meg beszélni.
2016. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kini :)) ***** válasza:
Nekem is vannak szerb, horvát és török őseim is, mégsem beszélem ezeket a nyelveket. Nyilván nem tanítottak meg, ahogy engem sem. :)
2016. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
84%

Vajdaságiaknak a nagy része nem beszél normálisan szerbül,pedig itt élnek.

(Mondjuk nem mindenkinek vannak szerb rokonai,de ez más téma :)

2016. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány éves vagy.


Ha már lett volna lehetőséged, hogy önmagad pótold a hiányt -amit a családodnak köszönhetsz- , akkor nem.


Biztos megértenél magadban dolgokat, amikre még nem gondoltál.


A gyerekek arra vannak, hogy szülők hibáit helyrehozzák, igaz?

2016. febr. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg horvát és német felmenők vannak nagyszülői és dédszülői szinten, mégis magyar németül csak pár tucat szót tudtam gyerekkoromban, horvátul meg semmit sem, igaz, a nagyapám (aki valamennyire tudott) előbb meghalt, mint amikor én születtem.
2018. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik dédnagymamám osztrák volt, bár én már nem ismertem őt sajnos. Ennek ellenére a német nyelvet sosem szerettem, pedig hosszú éveken át tanultam. Az angolt később kezdtem, mégis rövid időn belül már sokkal jobban ment, mint a német.
2018. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!