Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Wölfinger vezetéknév német...

A Wölfinger vezetéknév német vagy zsidó "származásra" utal?

Figyelt kérdés

Vas megyei vagyok, papám édesanyjának volt ez a vezetékneve. Viszont kíváncsiságból rákerestem, és a gyakorisági térképen ez a név csak Németországban, és Magyarországon szerepel. (tehát Ausztria kimarad), és Németországban sem gyakori.

Papám szülei is vas megyeiek voltak, legalábbis én úgy tudom.

Az anyja is magyar volt, vagyis magyar anyanyelvű.



Melyik a valószínűbb? A német vagy a zsidó eredet?



2016. febr. 16. 21:51
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ha a vallás fontos: a papám (egyedüliként a családban) református. (mindenki más katolikus)
2016. febr. 16. 21:51
 2/24 A kérdező kommentje:

Itt láttam, hogy Németországban sem gyakori:


[link]

2016. febr. 16. 21:54
 3/24 A kérdező kommentje:

És itt láttam, hogy csak Magyarországon meg Németországban fordul elő:


[link]

2016. febr. 16. 21:55
 4/24 A kérdező kommentje:
Melyik lehet a valószínűbb? A német vagy a zsidó?
2016. febr. 16. 21:58
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, a német meg a zsidó nem zárja ki egymást, azaz nem vagy-vagy, inkább esetleg is-is. Az etnikai rokonság meg nem feltétlenül utal vallási rokonságra és vica versa. Azzal nyilván tisztában vagy, hogy a Magyar családnév nem azt jelenti, hogy őseik Árpáddal jöttek be szittya magyarként ?!
2016. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok vele, csak fura, mert ez a családnév sehol sem gyakori, sőt.

A zsidót azért kérdezem, mert ha jól emlékszek Magyarországon sok zsidó lenémetesítette a nevét.

2016. febr. 16. 22:04
 7/24 anonim ***** válasza:
én ismerek egy Wölfinger Ottó nevezetű személyt
2016. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Érdekes :)
2016. febr. 16. 22:13
 9/24 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy Magyarországra az első betelepített németek 1686 után érkeztek. És a XVIII. század második felében II. József császár volt az, aki a zsidóket vezetéknév felvételére kötelezte őket. Addig a zsidó lakosoknak nem volt vezetéknevük, de ez kellett például az adóösszeíráshoz. Nem volt elég a Jesua fia Abram, így lett pl. a mestersége után a takács Abraham Weber, a kereskedő Abraham Handler, vagy Kramer molnár Abraham Müller stb.
2016. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Tehát az 1780-as évektől van a magyarországi zsidó lakosoknak is NÉMET vezetéknevük. A galiciai ortodox zsidóság azonban még az I. Világháborúig őrizte a hagyományt.
2016. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!