Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hikker vezetékneve van valakin...

Hikker vezetékneve van valakinek? Ismertek Hikkereket? Konkrétan milyen eredetű a név?

Figyelt kérdés

Dédmamám Hikker.

Elmondása szerint az ő dédapja német nemesi család fia.


Levéltárakban kerestem a Hikker családnevet, de még csak német oldal sem adta ki, és sehol nem találtam Hikker nevű férfit.


Hikker Károlyt, név szerint.

Lassan ott tartok, hogy az egész országban senki sem Hikker, csak egyedül mi, hogy egy rohadt adat sincs róluk sehol. :D



2016. febr. 24. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha német eredetű, akkor Hickerként keresd. De lehet benne középen vagy végén h betű is.

Esetleg Hickler, vagy bármi hasonló hangzású.

A világháborúk idején gyakori volt a névváltoztatás, és nem volt egy bonyolult folyamat.

Voltak, akik a zsidó hangzású nevüket magyarosították, a zsidóüldözés miatt.

Ez alapján lehetett akár Hickerberger is a dédpapa.


Kering egy történet Kossuthról is, miszerint egy öregember odament hozzá, és valahogy szóba került, hogy őt Németh akárkinek hívták, de ma már Magyar akárkinek hívják. Nem tudom már pontosan elmesélni, de a hazaszeretről szól.

2016. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt a történetet azt hiszem már hallottam, mikor az öreg szégyellte, hogy Németh a vezetékneve :D

Köszönöm, ez nagy segítség volt!

Az ükapámat el is vitték egyszer három napra otthonról, mert az ügyes főurak nem tudták megkülönböztetni egymástól a HITLERT, és a HIKKERT.

2016. febr. 24. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hicker név van, google dob ki rá találatot.

HIckerberger is van, wikipédián ilyen névvel emberek is szerepelnek, gondolom híresek valamiért, de nem olvastam el.


Azt akartam még leírni neked, hogy akár más hangzású is lehetett a felmenőd neve, egyszerű elírás is történhetett.

Volt egy osztálytársam általánosban, akinek más volt a vezetékneve, mint az összes többi családtagjának. MIndenki Vígh volt, csak ez a srác lett Víg, h nélkül, mert az anyakönyv-vezető így írta be a születési anyakönyvi kivonatába. Onnantól neki ez volt a hivatalos neve. Na most ez bármelyik betűvel előfordulhat, és 100-200 évvel ezelőtt, még nem is tudtak olyan sokan írni.

De a nevet megváltoztathatták bármi más miatt is, ha pl. menekülni kellett valami elől. Ez nem volt ritkaság a múlt századokban.


Ha nem hagy nyugodni a dolog, és anyagilag megengedheted magadnak, vannak kifejezetten családfa-kutató cégek. Nem olcsó mulatság, de ők visszavezetik a származásodat, felkutatják a levéltárakat, mindent. Neten találsz infót erről is.

2016. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A familysearch-ben van Hikker Károly, rögtön az elején a keresésnél, egy pesti, 2 Győrből, és van egy még Szlovákiából is.

És, ahogy írják, vannak pl.Hecker-ek is, meg más hasonlók.

2016. febr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Czermanek ***** válasza:

A ruhám bőr és nem ballon,

Az arcszeszem is csak Pitralon,

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek,

Mindig lesznek Hikkerek!

2016. febr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hikkereket nem, de hackereket igen.
2016. aug. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!