Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyukám fél testvérének van...

Kozák Róbert kérdése:

Anyukám fél testvérének van egy lánya. Ennek a lánynak a testvérének van egy lánya. Ő nekem valamilyen rokonom, ha igen kicsodám?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem valami unokatestvér. De annyira kesze kusza, hogy kár foglalkozni ezzel.
2016. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, aki jártas ebben a témában, hogy pontosan ő ki nekem.
2016. máj. 17. 11:56
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Rokon...távoli rokon. Külön kifejezés nincs rá. Meg míért kell így komplikálni a szöveget?

Ha már a lány testvére akkor ő is Anyukád féltestvérének a gyereke nem??? Akkor egyszerűbb lett volna írni, hogy Anyum féltestvérének a gyerekének a lánya ki nekem?

2016. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
meg akarod d**ni?
2016. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam így érthetően írom le, hogy ne legyen félreértés, de valóban lehetett volna egyszerűbben megfogalmaznom, de nem hiszem, hogy nagy tragédia, hogy pár karakterrel hosszabban írtam le. Csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy van valamilyen rokoni kapcsolat köztem és közte vagy nincs.
2016. máj. 17. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:
senkid
2016. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Anyukád féltestvérének a lánya anyukád unokahúga, neked pedig unokatestvéred. Ha ennek a lánynak van olyan testvére is , aki anyukáddal semmilyen vérrokonságban nincs, akkor az neked egyáltalán nem rokonod.
2016. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A szóbanforgó lánynak (..."ennek a lánynak"...) a testvére az nem gyereke az anyád féltestvérének ?
2016. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Unokatesód lánya... Nincs rá külön megnevezés.
2016. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Tehát anyukád féltestvérének az unokájáról beszélünk.


Ő genetikailag számodra pontosan olyan, mintha másodunokatestvéred lenne. A másodunokatestvér szót persze nem erre szoktuk használni, hanem édestestvérek unokáira, de a genetikai azonosság mindkét esetben 1/32-ed.

2016. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!