Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mikre lehet bukkani családfaku...

Mikre lehet bukkani családfakutatás során?

Figyelt kérdés
Régi fényképekre vagy levelekre rá lehet lepni? Ti mikre bukkantatok a kutatás során?
2016. aug. 22. 23:52
 1/4 A kérdező kommentje:
*lelni
2016. aug. 22. 23:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fényképekre több esély van hogy találsz, főleg ha olyan helyen nyomozol ahol vannak eltéve régi képek. Én az apai nagyapám családi képére bukkantam rá, teljesen véletlenül. Ez úgy volt hogy megtudtam hol élt gyerekkorába és azt is kiderítettem hogy mai napig ott él a legfiatalabb testvére akit nagy nehezen megtaláltam, szerencsére az internet csodákra képe, és az hogy 72 évesen akkor persze fent volt a facebookon és használta is. Akkor leutaztam hozzá és mutatott rengeteg régi fotót magukról, meg régi fényképeket, és amikor az ő szüleikről kérdeztem, és annak szüleit akartam megtalálni az se volt annyira nehéz, mert kerültek elő olyan iratok, levelek, napló félék amikből derültek ki dolgok, és valahogy az 1848-49 es szabadságharc idejéről is találtam infókat az ottani település önkormányzatának volt egy kisebb levéltára ahol ugye a név alapján köze volt az egészhez és onnan derült ki hogy Petőfi Sándorral is levelezett, meg bár ez nem derült ki egyértelműen de az egyik kisebb Petőfi verséhez is volt némi köze, és jelen esetben itt meg is állt a tudomány mert kevés megmaradt infó derült ki. De ugyan akkor anyai ágról is amikor elkezdtem kutakodni akkor is kerültek elő érdekességek, leginkább a második világháborúval kapcsolatba hogy az anyai nagyapám Németországba volt tiszt akit Budapestre küldtek, de megsérült és hátrahagyták egy Budapest közelében lévő faluba ahol ugye egy tanya féleségre költözött be ahol néhány fiatal lány meg egy 5 év körüli fiú segítettek rajta, és mint az is kiderült hogy a nagymamám volt az egyik lány akivel összejöttek. De onnan is menekülniük kellett mert az Oroszok közel voltak és a nagymamám tudott autót vezetni, egy kisebb autóval mentek el messzebbre, ahonnan gyalog folytatták útjukat egészen Dél Alföldig, majdnem a mai Szerb határig ahol szintén egy elhagyatott tanyán bújtak el, nagyapám megtanult magyarul és akkor ott kezdtek új életet mikor már vége lett a háborúnak és az oroszok is kezdtek lehiggadni. A nagymamámról sajnos eddig semmi infót nem találtunk, ő anyukája korán meghalt, édesapját meg katonának vitték a don kanyarba ahonnan sosem tért vissza.
2016. aug. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg azért kezdtem bele mert van egy olyan "legenda" a családban hogy a családunk lengyel nemesi család volt anno és az 1848-49-es szabadságharc idején mint katonák jöttek át a magyar oldalon harcolni, mint pl Jozef Bem tábornok(Bem apó).

A nevünk egyedülálló az országban, tehát elég jól kutatható, szki végződéssel.

És találtam is a családnévre vonatkozó adatokat az 1840-50-es évekről egy bizonyos lengyel városról, ami akkoriban nem volt messze a magyar határtól. De innentől nem volt további lengyel nyom.

Megbíztam tehát egy profit itthon hogy menjen vissza amíg tud az én apai ágamon, a név után. Egész 1826-os születésig tudott visszamenni, de ott nincs születési helyre adat, csak név. Szóval van egy nem látható rész a valószínű lengyel ősök és a magyarok között 1850 körül.

Amit találtam, az viszont különböző levelek és hagyatéki írások az 1930-as évekből, valamint dédapámat fotóját aki lovas huszár volt. A fotót megmutattam katonai szakértőknek, a Horthy-féle bevonulás idejében készült valahol. A huszár dédapámnak 2 fia volt, az egyik a nagyapám, a másik elesett a keleti fronton a 2.VH-ban.

2016. aug. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a történeteket :) Jó volt őket olvasni :)
2016. aug. 23. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!