Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek a Herczegh név...

Szerintetek a Herczegh név zsidó vagy német származásra utal?

Figyelt kérdés

2016. aug. 29. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Egyikre sem. Mivel a herceg valódi magyar szó, így magyar eredetű. A régo korok szokásának megfelelően a c helyett cz, és a szó végi g helyett gh.
2016. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö téved, a régies írásmódnál VAGY "cz" VAGY "gh" végzödés fordul elö, a kettö együtt magyarosított névnél lehetséges csak.


Azt azonban nem lehet tudni, hogy mi volt az eredeti név, mert általában nem lefordították, hanem azonos kezdöbetüjü nevet választottak.

2016. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar herceg szó is a német Herzog-ból lett.

Nem lehet tudni, milyen eredetű az illető, lehet akár német, akár zsidó. A zsidóknak azért van sokszor német nevük, mert korábban egyáltalán nem használtak vezetéknevet, II. József rendelte el, hogy vegyenek fel ők is, akkor pedig a Monarchiában a német volt a hivatalos nyelv, így lett német vezetéknevük.

2016. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan Herczeg Ferenc (tudomásom szerint így írta a nevét) zsidó író volt a Horthy-korszakban.
2016. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is német, a Herczog-ból jön.
2016. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat ! :D:)
2016. aug. 29. 22:35
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Én Herczeg nevű zsidót még nem ismertem.
2016. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az ortodox zsidó hitközség korábbi elnöét Hertzognak hívták.

Viszont Herczegh Ferenc tudtommal nem volt zsidó, de nem láttam a születési bizonyítványát, se a felmenõiét.

2016. aug. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet, zsidó és sváb is.
2016. szept. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Helyes válasz ***** válasza:

Ha antiszemita beállítottságú ember kérdezné,akkor biztosan zsidó.Ha meg németellenes,akkor tuti német az ipse.

Ez már csak így megy manapság.(Persze nem konkrétan rád értem)csak a jelenséget írtam

le.

2016. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!