Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatás?

Családfakutatás?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és nagyon érdekel a családom/családom története. Hogyan tudnám elkezdeni a családfa kutatást illetve, ha egy ehhez értő céget választok kb mennyiért csinálja meg?

2016. szept. 8. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A cégek százezernél kezdődnek. AZ Anyakönyvi Hivatalban, és a plébániákon kell elkezdened. A szüleid születési helye, ideje kell, majd a nagyszüleidé és így visszamenőleg. Később az irattárakban kell folytatni.
2016. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.: Az előző jót írt, de legelső lépésként az emlékezeti családfát építsd fel a rokonaid, ill. az őket ismerő ismerőseid tudása alapján.

Pl. a MyHeritage oldalon felrajzolhatod magadnak a családfádat és pdf formátumban lemetöltheted a nagy tablót (fizetned nem kell, szerintem a plussz szolgáltatásokért itt még ne fizess). A Familysearch oldalon keresgélhetsz a szabadon kutatható és ott elérhető egyházi anyakönyvi adatokban.


Mennyire ritka a családneved? Van-e a családban ritkább családnév (ez az ág vélhetően könnyebben kutatható lesz, itt érdemes elindulni)?


Ha van ritka családneved, akkor készíts egy hiteles Facebook profilt azzal (A profil nyilvános leírásában röviden írd le, hogy család és családfakutatás céljával készült a profil!), majd keress rá a veled azonos ritka családnevű emberekre, jelöld be őket! Az ő emlékezeti tudásuk, ill. az esetleges birtokukban lévő családfák, dokumentumok sokat segíthetnek!!!


Ezen kívül, a Magyar Nemzeti Levéltár hivatalos ismertetőit olvasd el kezdésnek.:

[link]

[link]


Jó kutakodást! Ha szerencséd van 1-2 hónap alatt komoly eredményeket érhetsz el, bizonyos esetben előkerülhetnek, eddig ismeretlen rokonok, de akár pár száz évre visszamenőleg megismerheted az egyenesági felmenőidet.

2016. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Radixindex oldalon is rákereshetsz a családnevetek gyakoriságára (ez is fizetős oldal, de bizonyos funkciók ingyen használhatóak).


Ha ritka a családnév, érdemes akár Google-ban is "" jelek között rákeresni és a régebbi doksikat lementeni, amennyiben pár száz, ill. max. 1000 ilyen jellegű találatnál nincs több a névre. A család/családfakutatás időigényes hobbi (érdemes keretek közé szorítani, azaz először az apai, egyenes ági leszármazottakat, vagy az anyai ági egyenes ágon, az anyai Nagyapán keresztül leszármazottakat kutatni)!

2016. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Google-ban az interneten talált sok dokumentum fizetős, azonban, ha a tárolt szöveges változatban nyitod meg (Google találat melletti lefelé nyíl>>Tárolt változat>>Szöveges változat, majd Ctrl+F funkcióval keresés pl. családnévre), sokszor a fizetős tartalmak is kereshetővé válnak bizonyos gyengébb minőségben (ezek pl. I. világháborús katonai évkönyvek, vagy a Magyar Kir. Csendőrség évkönyvei, vagy gimnáziumi évkönyvek a 20. sz. elejéről)!
2016. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a facebookon is vannak családfakutató csoportok, lépjél be.


és van egy ilyen oldal is. www.macse.hu


sok adatbázissal

2016. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]

Itt egy darabig fent vannak az anyakönyvek, én amit találtam mind elmentettem, és papíron összeraktam. Onnantól meg levéltárban kezdtem el keresni a digitalizált anyakönyvek között, ott is minden adatot leírtam, ha olyan személyt találtam akit a rokonomnak gondoltam. A keresést a tekercsek végétől ajánlom, visszafele az időben. Aztán ha le van írva minden, összelehet rakni. Elég időigényes, de izgalmas dolog is egyben, én nagyon élvezem a kutatást! :)

2016. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!