Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol lehet kutatni egy olyan...

Hol lehet kutatni egy olyan település magyar anyakönyveit, ami Trianon óta Romániához tartozik?

Figyelt kérdés
Nyilván helyben, de az ezen kívüli esetleges lehetőségek érdekelnének. :D Arról van szó, hogy az egyik dédnagyanyám 1908-ban ott született, és akkor ugye az még Magyarországnak, azon belül Szatmár vármegyének a része volt. Erdőd nevű kisvárosról van szó egyébként. Később aztán átkerült házasság révén Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe, ott is halt meg, de nekem a pontos születési dátumára lenne szükségem. Szerintetek hol lehetne az akkori anyakönyvet (vagy inkább a másolatát) megnézni? A Familysearch-ön rengeteg mindent megtaláltam, de ezt speciel nem, mert a mai Románia területén lévő egykori magyar települések nincsenek fent rajta. Van róla Magyarországon másolat, és ha igen, akkor vajon hol? Ha valaki esetleg már rendelkezik némi keresési tapasztalattal e témában, akkor nagyon örülök, ha kisegít néhány infóval. Előre is köszönöm!

2016. okt. 19. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyházi anyakönyvekben is megvan. Nem tudom, akkor milyen egyházmegyéhez tartozott, de a püspökségen van minden anyakönyvröl másolat.

Az adott püspökségre ha írsz (levél, email), akkor ök tudnak felvilágosítást adni arról, hog< ezt hoyg tudod megnézni.

2016. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
www.familysearch.org oldalon 1895-től vannak fent anyakönyvek, Szatmár megyéből is. Regisztrálni kell az oldalra, a képetket akkor tudod megnéznni.
2016. okt. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: köszi, jó ötletet adtál. Én se tudom, melyik püspökséghez tartozott Trianon előtt, megnézem.


Második: látom nem értettél pontosan. A FamilySearch-öt nagyon jól ismerem, évek óta használom. Nyilván Szatmár megyéből is vannak fent települések, de azok a mai Magyarország területén vannak... Amit keresek, az ma Romániában van, és romániai anyakönyvek nincsenek fent. Pont ez a gond.

2016. okt. 20. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A Facebookon vannak családfakutató csoportok, nagyon tapasztalt kutatókkal. próbáld megkérdezni tőlük, többen járnak át Romániába levéltárakba.
2016. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Találtam neked:


[link]


ott van, h szatmári anyakönyvek listája. hátha

2016. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint a nyíregyházi levéltárban valószínűleg megvan, amit keresek. Csak annyi a gond, hogy én már jó ideje nem Szabolcs megyében élek, és nem tudok odamenni levéltárazni. Persze ha az ottani levéltár segítőkész lenne és ezt az egyetlen adatot megnézné nekem, könnyű dolgom lenne - de sajnos egyáltalán nem segítőkészek... Néhány éve már írtam nekik egy adattal kapcsolatban és rögtön lepattintottak, hogy ők ilyet nem vállalnak és menjek oda, ha akarok valami. Oké, alapvetően igazuk lenne, csak éppen nem mindenki teheti meg, hogy odautazzon - míg ők játékos könnyedséggel kikereshetnék ezt az egyetlen kis adatot. Kár, hogy ilyen a hozzáállásuk... Korábban kértem már segítséget például a Zala, Fejér, Bács-Kiskun Megyei Levéltáraktól is és kivétel nélkül segítettek. Megkeresték, amit kértem, sőt... a Bács-Kiskun megyei levéltáros még egy kis családfakutatást is végzett nekem, pedig nem is kértem tőle. :) Szóval ez a különbség levéltár és levéltár között - sajnos...
2016. nov. 12. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt megnyitottam, ez nem Szabolcs-Szatmár, hanem Szatmár vármegye, az amit te keresel. A leírásában benne van, ha megnyitod. Abszolút amatőr vagyok amúgy a témában, csak kedvem támadt kicsit kutakodni. :)
2016. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!