Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vidéki családfa esetén is...

Vidéki családfa esetén is budapesti családfa-kutatót érdemes megbízni?

Figyelt kérdés

Sajnos a térségben nem tudom mennyire vannak szakemberek, eddig nem találtam egyet sem.


Jómagam Bp-n élek, viszont vidékről származom.



2016. nov. 30. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:

láss hozzá magad - sokba fog kerülni és alig lesz több, mintha te kutatsz

[link]

[link]

2016. nov. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. A Családfakutatók több százezret elkérnek, de ők is csak azokat a forrásokat használják, mint ami te is megtalálhatsz.

Kell tudnod a szülők, nagyszülők adatait és az anyakönyvekben, plébániákon kezdeni a kutatást. Majd onnan "visszafelé" Nagy munka, de nem lehetetlen.

2016. nov. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már próbáltam, de nem nagyon ment.

Sajnos gyakori volt ugyanaz a vezetéknév akkoriban és szerteágazó a család.

2016. nov. 30. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:

a drágán pénzért vállalóknak se fog - és széttárják a kezüket: ennyi van. de a pénz az övék- semmi garancia nincs!

Rengeteg anyakönyv megsemmisült, tűz, árvíz, stb

A MACSE segíti egymást, van külön digitalizált anyakönyvgyűjteményük is, azonkívül beveted magad a levéltárba és kutatsz. Ez egy olyan munka, mint megtalálni egy tűt a szénakazalban. Eltűnnek szálak, de néha felbukkannak mások. Kérdezősködj a rokonoktól, ott is van mindig egy-egy nyom.

2016. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!