Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet családfakutatást...

Hogyan lehet családfakutatást készíttetni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül és körülbelül mennyi időre lehet visszavezettetni?
2016. dec. 29. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2016. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Gyűjts össze minden adatot!

2. Familysearch.org: a mormonok a polgári anyakönyvek képeit feltették - kivéve Zemplén. Az 1895 utáni adatokat itt lelheted meg.

3. Ha a legkorábbi adat korábbi, vagy eljutottál addig, akkor egyházi anyakönyvek. Vagy helyben, vagy levéltárban, vagy a mormonoknál (családtörténeti központ), vagy online az FS Collector programmal (ha kell link, küldök).



Vagy: MACSE. Ha tag vagy, az anyakönyveket (vagy adatbázist) eléred. 2500 Ft a tagsági díj, de csökkenthető indexeléssel.


Nemesi családok kutatása még: "pechy-de-pechujfalu.hu", ahol megtalálod valahogy a forrásokat, ugyanis az adatbázis hiányos.

A források könyvtárban vagy antikváriumban elérhetőek (talán): Kempelen Béla és Nagy Iván könyvei (előbbi említést tesz az 1754/55-ös nemesi összeírásról) stb. De a Heves- és a volt Külső-Szolnok egyesült vármegyék nemes családjai c. köny online is elérhető.

Természetesen itt is az anyakönyvekkel kezdd, a korai adatokat találod meg a többiben és a levéltárban (egy távoli rokonom kutatott egy nemesi családot, mely közös ős, és átküldött mindent, ami a helyi levéltárban volt).

adatbazisokonline.hu: nemeslevelek egy része fenn van.


Jobbágyösszeírások fent vannak az említett adatbazisokonline.hu honlapon (hiányosak).


Érdemes helytörténettel foglalkozni, segíthet.



Ez így jó esetben az internet fizetésén kívül 0 Ft, vagy 2500 a MACSE esetén (ajánlom az ingyenes levelezőlistánkat, meg a radixindex.com és a radixforum.com oldalakat - ezek előfizetést igényelnek). Az egyházi anyakönyvek helyben kutatása ingyenes, tapasztalataim szerint nagyon segítőkésztől egészen bunkó lelkész/pap létezik. Az állami anyakönyveket nem tudom, nem hiszem, hogy drága, levéltárban segítenek, helyben nem biztos (személyesen ezeket csak online kutattam, de helyettem kutattak már - Zemplén vármegye, ami nincs familysearch.orgon, illetve csak a polgári nincs).

Vagy 150 ezerért kikutattatod vadidegennel, aki nem mimdig végez alapos munkát.

Szóval nullától százezrekig terjed a költsége, lustaságtól függ.

2016. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 29. 23:11
 5/7 anonim válasza:
Nekem vissza van 1848-as évekig vezetve, talán neked még tovább is sikerül, csak azt ne hagyd figyelmen kívül hogy melyik megyében születtek, mert az annak a városnak a levéltárában van.
2016. dec. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb. az 1700-as végéig lehet egy átlagos családban visszavezetni.

A profikkal jobb vigyázni. Pont itt találtam egy céget, csak egy kis faluból kellett volna néhány adat, ami nincs fönt a FS polgári adatainál.

És ez a cég a megkérdezésem nélkül írt az illető falu önkormányzatához. Amit egyrészt magam is megtettem még régebben, másrészt külön írtam nekik, hogy csak azt kérem, hogy a levéltárban nézzék meg, mert magam nem tudok bemenni.


Egy másik cégtől ment be valaki, tízezer forintot kért néhány adatért. Aminek így is örültem, persze, mert nem volt különben más lehetőségem.


A MACSE-nál kedvesek és segítőkészek. De azért vigyázni kell, mert ott vannak profik is, akik nem maguknak kutatnak. Pénzt csak utólag szabad utalni, mert én előre utaltam -ugyanezzel az egy szerencsétlen faluval kapcsolatban- még régebben, és utána hiába kerestem az embert, igérte-igérte, de már nekem volt kellemetlen; hagytam a fenébe, nem ér annyit a stressz, amit okoz.


Pénzt csak utólag, ez a lényeg.

2017. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha magad kutatsz, az érdekes és izgalmas dolog, mindenképp ajánlom, mert nagy élmény! Másfelől viszont igen időigényes, munka mellett évekig is eltarthat. Nem beszélve az utazásokról, akár külföldre is, és a sok buktatóról, mint latin nyelv, az olvashatatlan írás, azonos nevek, pontatlanul megadott életkor stb.


Aki tapasztalt kutató, az könnyebben boldogul ezekkel. Fordulhasz tehát szakemberhez is, de tudni kell, hogy meg is kérik az árát. Nagyjából 250-350 ezer Ft körül kell számolni, de nagy a szórás. Ha emellett döntesz, alaposan nézz körül. Olyanhoz fordulj csak, akinek jók a visszajelzései, és előre ne fizesd ki az összeget, csak az előleget. (Azt mindegyik kutató kér, de arról is kérj számlát!). Ők biztosan megbízhatók:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!