Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatás, hogyan...

Családfakutatás, hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Bármi hasznos infó jöhet:)

2017. jan. 15. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Eloszor a rokonoktol kerdezoskodj. Majd amikor mar a legutolso rokonod sem tud uj infoval szolgalni utana kezdj el az anyakonyvi kivonatok segitsegevel haladni.
2017. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ott hogy tudom elkezdeni a kutatást?
2017. jan. 15. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt sok hasznosat olvashatsz

[link]

2017. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
57%

Szia. Kérdezősködj a legidősebbektől, ameddig csak tudják. Ha már úgy hiszed jó messze jársz, kezdd online anyakönyvi kivonatokkal (így kényelmesebb, de egyébként ott a levéltár is, vagy falvakban is őriznek régi anyakönyveket). Ebben segíthet a familysearch nevű oldal. Találsz rajta (nemzetközileg, sok ország anyakönyvei fent vannak)születési, házassági, halálozási, népszámlálási kivonatokat. Jegyzeteld papírra az ott olvasottakat, majd készíts családfát ez alapján. Hidd el, nagyon jó, az 1700-as évek közepéig visszamentem vele, majd mikor megmutattam a dédinek, sírva fakadt:)

Felfogadhattok erre szakosodott szakembereket, de szerintem ez elég drága, meg a varázsa sincsen úgy meg.

Segítségnek:

[link]

[link]


Sok sikert kívánok! :)

2017. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
57%
Utolsó vagyok. Jut eszembe, 1895 végétől (azt hiszem október) kötelező csak az anyakönyvezés. Ha nem találnál azelőtti anyakönyveket interneten, kérdezősködj templomokban, ha meg volt keresztelve az illető, minden bizonnyal bejegyezték.
2017. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

www.familysearch.org

1895-tól sok anyakönyv fent van, az eredeti példányok digitalizált fotói megtekinthetőek. Korábbi időre is lehet keresni, de azokról eredeti okmányok nincsenek fent (legalábbis Magyarországról).

2017. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezen belül hol találom a magyar anyakönyveket? köszi
2017. febr. 4. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!