Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 1895 előtti, keresztelési...

1895 előtti, keresztelési anyakönyveket hol találok meg online?

Figyelt kérdés
Üdv. Eddig úgy tudtam, csak az 1895 október utániak találhatók meg az interneten. Viszont többen is mondták, és mutatták is hogy találtak online ilyeneket. Ezt hogyan? Én egyszerűen sehogy nem tudok rájönni... Valaki elmagyarázná nekem üzenetben vagy válaszban? Sajnos nincsen időm állandóan a levéltárba rohangálni, tényleg kényelmesebb lenne így.

2017. márc. 4. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
1895-től van állami anyakönyvezés Magyarországon, ezeket az anyakönyveket megtalálod a familysearch.org oldalon. Korábban csak egyházi anyakönyvezés volt, azoknak az adatait is megtalálod ott indexálva, azaz rá tudsz keresni emberekre, de maguknak az anyakönyveknek a publikálását nem engedték az egyházak.
2017. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így tudom. Csak többen mutatták már, hogy online szereztek ilyen keresztelési anyakönyveket.
2017. márc. 4. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Emgedték, néhány a Catalog menüben is fent van. Valaki valami levéltári honlapról is linkelt nekem már, de az fizetős. Szlovákiai akv-ek fent vannak mind.

Illetve FS Collectorral letöltheted a legtöbbet. Küldöm a linket.

2017. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elküldenéd nekem is?
2017. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!