Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom kideríteni a...

Hogyan tudom kideríteni a családfámat 1000 évre visszamenőleg?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól tudom a legtöbb embernek már az ük szüleinél elvesznek a szálak. De persze vannak kivételek.

Vannak szolgáltatások akik ezzel foglalkoznak, keress egyet neten és próbáld meg, hátha. Sok sikert.

2017. márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Mivel az 1700-as években kezdtek anyakönyveket vezetni (az egyházaknál), ezért annél korábbra nem igazán tudsz visszamenni.
2017. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sehogy.
2017. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
mennyire kell pihentnek lenni, h ilyen ötletek jöjjenek?
2017. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon hosszú idő, nem biztos, hogy sikerült. Páran írtak részigazságokat, de azért nem ennyire fekete-fehér a dolog. Egyházi feljegyzések már 1500-as évekből is vannak, bár nyilván elég foghíjasak. A viszonylag biztos adatokon kell elindulni visszafelé haladva.

Állami anyakönyvezés 1895. október 1-jétől van, azok elég jól lekövethető adatok. Sok a FamilySearch oldalán is megtalálható, a többi a levéltárakban érdemes keresni. Ez előtti időkből az egyházi anyakönyvek nyújtanak segítséget, ezek már valóban csak helyben vagy a levéltárakban érhetőek el, sok esetben nagyon rosszul olvashatók.

Viszont az állami anyakönyvek egy része támpontot tud adni a korábbi egyházi feljegyzések pontosabb behatárolására. Pl.: 1896-ban elhunyt illető halálozáskori életkora az anyakönyvben fel van tüntetve, ebből vissza lehet számolni a kb. születési évét, így elég néhányat átnyálazni. Ugyanitt szerepel a szülők és házastárs neve is. Kb. így lehet visszafejtegetni az adatokat.

Én javaslom mindenképp kezdetnek a FamilySearch oldalát, aztán onnan indulhatsz visszafelé.

2017. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem fog menni. Ha lehetne is,(ahogy nem lehet) max annyit tudnál kideríteni, hogy papíron kik voltak a szülők. Mert azért régen sem volt mindenki szent, voltak megcsalások rendesen, meg megerőszakolások is akadtak. És akkor még nem volt abortusz. Nem volt az, hogy mondjuk jött a török Juszuf, meg még 10 másik, a nagy harc hevében megkívánván a női idomokat végigvonultak Mariskán, és azt sem tudta, melyik Juszuf vágta teherbe. Aztán persze ott volt mariska férje Béla is, aki jobb híján felnevelte, és elismerte KisJuszufot. Máris nem az az apa, aki nevezve van az anyakönyvben.


Vagy Erzsike nem esett teherbe, hát Dezső teherbe vágta a szomszéd Gizit, és Erzsivel együtt felnevelték a kis Jucikát. It

2017. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, te inkább regényt írj, az jobban menne. ;-)


Kérdező tanácsot kért, nem szappanopera-forgatókönyvet. Ha nem tudsz érdemben segíteni, akkor ezt miért kellett?

2017. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
Mert ez nem történhetett meg semmiképpen sem. Ugy-e?
2017. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
Kezdd visszafele inkább, Ádámtól
2017. márc. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csomorkány ***** válasza:
Írd meg! Aki nem hiszi, bizonyítsa be, hogy téves!
2017. márc. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!