Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik a legpontosabb DNS...

Melyik a legpontosabb DNS (DNA) teszt családfakutatásra?

Figyelt kérdés

Amelyekről tudok:

Ancestry,Familytree DNA,National Geographic,Myheritage,23&ME,

Melyik az a dna teszt amely a legpontosabban meg tudja mutatni,hogy Európa mely nemzetei közül származok?

Ezek a programok népcsoportokra képes lebontani a tesztet vagy inkább Európán belüli régiókra,úgy mint például Balkán,Kelet-Európa,stb??

Tehát nem népcsoportot ír a tesz,hanem csak régiókat?

Családfakutatásomból megtudtam,hogy az őseim közt a magyarokon kívül voltak még szlovákok,lengyelek,csehek,németek,ruszinok.

Kíváncsi vagyok,hogy ezeket a teszt vajon kimutatja-e.



2017. máj. 24. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy a DNS kimutatja, milyen népscsoportból származol, legfeljebb annyit, hogy milyen %-ban van benned európai vagy/és ázsiai gén, de ennél pontosabban nem lehet megmondani.
2017. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Csak régiókat kezelnek. A részletesebb lebontás elég nehéz, mert nincs elég adat hozzá egyelőre. Viszont ahogy egyre többen csinálnak DNS-tesztet, úgy javulnak majd a leszármazási modellek is. Tehát lehet, hogy ezek az oldalak bevezetik majd az országszintű lebontást egyszer.
2017. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Nekem a family tree dna ezt tudta:


49% Scandinavia

17% British Isles

13% Siberia

11% west and central europe

5% Finland

3% North and Central America

2% Oceania


Apai Haplocsoportom: I-M253

Anyai Haplocsoportom: H2a1

2017. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 23andMe nekem ilyet ad ki:


52.5% Eastern European

13.6% Balkan

1.2% Italian

4.7% Broadly Southern European

5.1% French & German

0.3% British & Irish

6.5% Broadly Northwestern European

1.4% Ashkenazi Jewish

14.4% Broadly European

0.2% North African

0.1% Middle Eastern


Amit Európán belül tud még, de a 0% miatt nem írt ki: ibériai, szardíniai, skandináv, finn.

2017. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az ilyen 0 és 1% os adatokat vajon komolyan lehet venni?

Lehet hogy pár év múlva már pontosabb adatokkal tudnak szolgálni ezek a cégek?

2017. máj. 24. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A 0-1%-okat még akkor sem érdemes komolyan venni, ha esetleg igaz. Teljesen jelentéktelen mennyiség.


Amúgy egyértelműen javulni fog a pontosság. A populációgenetika szűk keresztmetszete a rendelkezésre álló adatmennyiség, ami mostanság kezd igazán gyűlni, beindulni. Tehát pár év múlva újra lefuttatva kicsit pontosabb eredményeket kapunk majd. Nekem a 23andMe-n már egyszer változtak a százalékaim. Na nem sokat, de változtak. Főleg a "broadly" kezdetűeket sorolta át pontosabb, szűkebb kategóriákba, mert az új felhasználóknak köszönhetően be tudott azonosítani pár dél-európai szegmenst balkáninak, vagy egy általános európait k-európainak.

2017. máj. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!