Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan lehetne megtudni azt,...

Honnan lehetne megtudni azt, hogy voltak e zsidó felmenőim?

Figyelt kérdés

Egy fiatal srác vagyok. Apám felől svábok voltak, ez biztos. Külsőre is leginkább németes vagyok, legtöbben ezt mondják. Viszont mondták már azt is, hogy inkább zsidó.

Anyám azt mesélte, hogy volt haszid zsidó rokon régen, illetve más családtagok is mondták, hogy zsidók voltak az őseink, mi ezt hogy hogy nem tudtuk eddig (mármint anyám és én).


De konkrétumot nem mondtak. Hogy ki volt mi volt, hogy hívták, stb. MOst akkor mi van? :)


Ismerős is kérdezte már, hogy nem e keletről jöttem..? mondom mi az hogy keletről jöttem..hát hogy zsidó vagyok.


2017. aug. 14. 21:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Családfakutatás.
2017. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ha van valaki antropológus, küldök szívesen arcomról képet, hátha tud valami okosságot mondani. :)
2017. aug. 14. 21:15
 3/24 A kérdező kommentje:

[link]


sőt, ide kirakom, kinek mi a véleménye a kérdést illetően? Tudom, szép nem vagyok, nem az a kérdés most. :)

2017. aug. 14. 21:17
 4/24 anonim ***** válasza:
2017. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Itt van magyar felirattal is:

https://www.youtube.com/watch?v=YCK1A2lyhI4

2017. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, megértelek, hogy érdekel a családfád, de segítségből jelzem: óvatosan fórumokon, közösségi protálokon az olyan fotókkal, mely felismerhető személyt ábrázol, egyfelől mert visszaélhetnek evvel, másfelől meg pont emiatt jogosan szankcionálhatnak a modik téged... Meg bárkit, aki felismerhető személyről fotót közöl.


Kivétel erősíti a szabályt: híres ember -közszereplő, országosan, nemzetközileg ismert művész, politikus stb- más eset.


Másfelől ha vehetem kissé morbidra a figurát -ebből könnyen megtudható a válasz a kérdésedre-, érzel-e késztetést arra, hogy eljátszd a hattyú halálát,

és aki nem ismeri el, hogy "jaj, te szegény", az a szemedben máris holokauszttagadó? ;) Mert ha érzel ilyen késztetést, máris egyértelmű a válasz. ;) Ha nemleges a válasz, akkor még mindig nem kizárt, hogy vannak zsidó felmenőid.


További szempontok: volt-e titkos pénzügyi, kereskedelmi befolyása valamely felmenődnek? Ez is eléggé beszédes volna...


De ha ez se mondható el, ne csüggedj, semmi sincs veszve. ;)


De komolyra fordítva: el tudlak képzelni egy Deutsche Amerikanische Freundschaft albumborítón, tehát az egyik ágat máris betudtuk.


Viszont tényleg óvatosan a személyes fotókkal, ha javasolhatom.

Ez nem fészbuk.

2017. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Előző előttinek: Dénes vagyok, utazhatok én is? ;)
2017. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%

"mondom mi az hogy keletről jöttem..hát hogy zsidó vagyok."

Na ezt ebben a formában még nem hallottam ilyen kifejezést, ez meglep... Ez túláltalánosítás, még ha poénból mondta is vaklaki. Egészen sokféle nép él keleten. :) Csak Indiában több száz különböző nép él. :)

2017. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 merhabal válasza:
0%
Szia! Én nem látok rajtad izraelita rasszjegyeket. Az állad túl markáns hozzá, az orrod szerintem nem elég íves. A füled ugye nem látszik. A sváb vonal az stimmel, de én még közép-európai + orosz vonalra tippelnék.
2017. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

"Én nem látok rajtad izraelita rasszjegyeket."


LULZ. Mintha egyáltalán létezne olyan...

2017. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!