Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Familysearch-ön hol találom...

Familysearch-ön hol találom az egyházi anyakönyveket?

Figyelt kérdés
Vagy nincsenek is fent csak a polgariak? :/
2017. aug. 27. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Egyháziakról közvetlenül elérhető képek nincsenek. Névre tudsz keresgélni, de még nem minden van rögzítve.

Van valami program, amivel meg lehet nézni a képeket, de azt is csak a neves keresővel, és csak azt az oldalt látod, ahol az általad kiválasztott név szerepel.

2017. aug. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Képként van feltöltve a rekordok mellé, de én még csak a felvidéki rokonoknál találtam meg, magyarországiaknál (pl. somogy megyeieknél) nem.
2017. aug. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Catalog! És oda beírod a keresett falu/város nevét. Annyi, hogy ez a része nincs indexelve, magadnak kell kikeresned a dolgaidat.
2017. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Az első kettő értelmetlen dolgot ír. A Search menüre rá kell menni a kurzorral, a harmadik vagy negyedik lehetőség a Catalog, amire kattintasz. Itt van egy kereső: ide beírod a település (FS által használt, gyakran régebbi) nevét (vagy az ország angol neve-egykori váegye-település neve hármast). Rákeresel (pl.: Hungary-Győr-Győr), a találatok közül a Church Recordsban vannak az anyakönyvek.



1# Régen ez az FS Collector volt. Az indexelt filmeket lehetett megnézni, de teljes egészében, szóval ha a filmen voltak házassági és halotti anyakönyvek is, azt is lehetett látni - mindössze oda kellett "tekerni". Nem csak a neveket láthattad az esetek többségében, mert a legtöbb esetben egy település egy filmre került.

2017. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most én ia felregiztem, de nem értem hogyan kell használni. Meg tudom nézni a saját keresztlevelem is?
2017. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Az titkosított, meg 1895 óta nem hovatalos irat. 100 év múlva már láthatod esetleg a születési anyakönyvi irataid.


De itt anyakönyv van. A keresztlevél más, azt a családnak adták. Kivonat az anyakönyvből.

2017. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
+Az FS Collectorhoz: az egyik oszlopban volt egy link, ahol az első által említett kép volt - vagyis az általad keresett oldal. Viszont volt egy másik link, ahol az egész film elérhető volt, illetve egy tekerő, aminek a használatát Hatvany leírta. Látom, az első is elolvasta a használati útmutatót. (Egyébként az elején én sem :D)
2017. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2017. aug. 27. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: Igen, az FS collectorra gondolta, pont Te segítettél nekem annak idején hozzájutni. Én csak az indexáltakig jutottam. Ha viszont a Catalogban tényleg meg lehet nézni mindet, akkor rá is cuppanok. Köszi, erről eddig nem tudtam.
2017. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A másik linket nem nézted excelben? Ott lett volna az egész film.


Annak idején én is majdnem egy hónap használat után jutottam el addig.

2017. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!