Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet téves bejegyzés kereszt...

Lehet téves bejegyzés kereszt levélben?

Figyelt kérdés
Az van,hogy az egyik ükapám anyakönyvi kivonatában az szerepel,hogy az anyja 29 éves volt,ükapám születésekor.Ott van a születési helye is az anyjának.Na most én végignéztem a biztonság kedvéért 1861-től 1872-ig az adott település anyakönyveit (kereszteléseit) a megadott egyházét,de semmit sem találtam.Az ükapám anyját Floare /Virágnak/ hívták. 1867-ben találtam hasonlót Florian néven,de ugye ez férfi név és a neméhez i fiú van beírva.Az idő,vallás stimmel csak éppen a nem az ami nem jó mert ugye lány volt :) esetleg valami tanács?

2017. aug. 29. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Környező tekepülések?
2017. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ükapám születési anyakönyvében szerepel az anyja neve,születési helye,kora,vallása és én az ott születési helyként feltüntetett településen keresgélek másodjára,de semmi.Azon gondolkodom,hogy esetleg a Floare nevet írhatta a bejegyző Florian-nak,de nem hiszem,hogy a nemét is össze tévesztette volna....
2017. aug. 29. 16:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ott keresztelték.
2017. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az is meglehet :( születési anyakönyvet meddig lehet találni? vagy csak keresztelésről lehet bejegyzést találni?
2017. aug. 29. 16:43
 5/12 anonim válasza:
Szerintem lehet téves bejegyzés. Az anyukámnak két külön keresztneve lett volna, viszont mikor keresztelték akkor egybeírták. Így egy, de hosszú keresztneve lett. (Anna Mária-> Annamária)
2017. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:


Akkoriban nem tudták az emberek mikor születtek,vagy hány évesek? egy csomó helyen rossz dátumot diktáltak be.Nem foglalkoztak annyira a dátumokkal?Vagy mi az oka ennek?

2017. aug. 29. 17:18
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem volt még anyakönyvezés. Ha nincs a nyilvántartásban, akkor valószínűleg nem ott keresztelték. Ennek több oka is lehetett, pl csak látogatóban voltak, amikor a szülés megindult, vagy az újszülöttel elköltöztek és máshol keresztelték. Régen nem foglalkoztak különösebben a születési adataikkal, nem volt jelentősége. A tanyàkon született gyerekeket gyakran csak hetekkel később jelentették be.
2017. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Írj privit, segítek!
2017. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A #6-os hsz-ra, kérdező: Pont ezen gondolkodtam el én is a napokban. Megtaláltam ükszüleim házassági bejegyzését 1859-ből, amiben a megjelölés szerint 35 éves volt a házasságkötéskor. Ehhez képest a születésijét 1819-ben találtam meg. Névelírás meg rengeteg van, nálunk a családban is hol Müller, hol Miller; Tar vagy Tarr. És ez csak az egyik ág egy kis része.

Szerintem akár az is előfordulhatott, hogy a nevet rosszul jegyezték be, és mivel az férfinév, ezért a nemet az alapján írták be.

2017. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt én is észre vettem,hogy elírták a neveket a Gerstenmayer vezetéknevet van ahol j-vel,ly-vel is írják,van ahol teljesen átmódosítják Gerstenbergerre,gondolom hallás alapján írták.
2017. aug. 30. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!