Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családnevet le lehet valahogy...

Családnevet le lehet valahogy "védetni"?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából hogy ez e a jó kategória, szóval bocsánat ha nem.


A történet annyi, hogy van egy lány akinek elég nagy zavarok vannak a fejében. A megismerkedésünk is elég bizarr volt, de az rosszabb hogy alig pár nap beszélgetés után (élőben soha sem találkoztunk) kijelentette hogy ő valami nagyon komoly és misztikus kapcsolatot érez köztünk és az sem lehet véletlen hogy a nevem ugyan azzal a betűvel kezdődik mint az egyetlen barátnőjének. Ezután két nappal magára is varratta ezt a betűt.

És egyre csak mélyebbre megy. Randizgat össze vissza, mert egy adott férfitípusra vadászik és életcélja hogy egy ilyen ember legyen a férje. Közben hazudik. Azt mondja gyereke van. Hazudik a nevéről, a családjáról, a származásáról.

És itt jön a fő gond. Már facebookon átírta a nevét az én családnevemre és a kitalált gyereknek is ezt adta plusz egy nálunk nagyon gyakori keresztnevet. (a gyerek akit mutogat a saját kistestvére).

És feltett szándéka hogy valóban hivatalosan is felvegye ezt a nevet, és állandóan kutat a múltam és a családom után hogy minél hihetőbben adhassa elő hogy tényleg közénk tartozik.

Egyszer egy rokonomnak (aki elég távoli) akarta bemesélni hogy családtag. Azért bukott le mert a rokonnal szökőévente beszélünk de ilyenekkel mindenki hozzám jön. (Mindig van a családunkba 2-3 ember aki kívülről fújja a családfát és a történelmünket, illetve összeköti az ágakat. A jelenlegi kettőből én vagyok az egyik.)

És én már nem tudok mit kitalálni, meg nem verhetem vagy hasonló, de ez tarthatatlan és rettegek hogy valahogy tényleg felveszi a nevünket.

Ritka név, magyarországon, sőt a környező országokban is kizárólag a mi családunk viseli ilyen formában ha nem az egész világon. (ritka közelkeleti név amit vagy 600 éve magyarosítottak és így használjuk)

Eddig senkit nem találtunk ilyen névvel akiről ne derült volna ki hogy rokon.

Le lehet védetni hogy max házasság és születés útján lehessen megkapni?

Vagy csak elérni hogy ne vehesse fel bárki?

Ráadásul nemesi család, én pedig már az idegeim végét járom. :/


Köszönöm annak aki tud válaszolni



2017. szept. 25. 16:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni, legfeljebb írsz a Facebooknak, hogy hamis néven szerepel Luc Gizi.

Hogy mennyit törődnek vele, azt nem tudom.

Gyakorlatilag a telefonkönyvből is kinézhet valaki egy nevet és annak neveztetheti magát a Face-n.

Nem tudom ki ez a spiné és milyen kapcsolatban vagytok vele, de én igyekeznék minden kapcsolatot megszüntetni vele és letiltanám mindenhonnan. Ha a veletek való családi kapcsolatát valótlanul hangoztatja és ebből valami előnye származik, az már a szélhámosság kategória, büntetendő és fel kell jelenteni.

2017. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
jézusom milyen elmebetegek vannak :S
2017. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Felvenni nem lehet: külföldi nevet (Werner, Williams), túl gyakori nevet (Kiss, Szabó), történelmi nevet (Rákóczi, Széchenyi), régies helyesírású nevet (Kovách, Eötvös), csak ha van ilyen a felmenői között. Ha ezek valamelyike illik a te nevedre, akkor nem fogja tudni. Ezen kívül levédetni sajnos nem lehet.

De meg fogják kérdezni, hogy miért épp ezt a nevet választja, és a "zaklatok egy férfit, akit elképzeltem a férjemnek" nem nagyon fog átmenni.


Együttérzek veled, engem is gondolatban feleségül akart venni egy krónikus hazudozó, de ott bevált az, hogy megfenyegettem, hogy megmutatom az ismeretségi körnek az az összes levelét, amit folyton más mailcímről írt (naponta letiltottam egyet).


Nincs közös ismeretségi körötök, aki előtt be tudnád égetni?

2017. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Tucat nevet felvehet.
2017. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem csak szivatnak. Mutatott egy tetkót meg egy gyereket, te meg elhiszed, hogy létezik.



Tiltsd le a csajt és ne foglalkozz vele többet.

2017. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Privátba megmondanád a nevet?
2017. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet nevet levedetni.
2017. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem lehet levédetni, hiszen, ha valakinek nem tetszik a neve, mondjuk Kovács Mihály, és lapoz kettőt, meglátja, hogy Dillmann Imre.

Akkor felveheti a Dillmann nevet, de nagyon megkell indokolni, és költséges.


Én voltam ilyen szituban egy sráccal, az én nevem sem gyakori.

2017. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nem szivat, videót küldött magáról amin mutatta a tetkót a gyerekről pedig nem nekem hazudik hanem a pasiknak akikkel össze akar jönni. Az én köreimben vadászik ezért mindent visszahallok.
2017. szept. 25. 20:44
 10/38 anonim ***** válasza:
Tinderes vagy ervagos csoport?
2017. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!