Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családnevet le lehet valahogy...

Családnevet le lehet valahogy "védetni"?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából hogy ez e a jó kategória, szóval bocsánat ha nem.


A történet annyi, hogy van egy lány akinek elég nagy zavarok vannak a fejében. A megismerkedésünk is elég bizarr volt, de az rosszabb hogy alig pár nap beszélgetés után (élőben soha sem találkoztunk) kijelentette hogy ő valami nagyon komoly és misztikus kapcsolatot érez köztünk és az sem lehet véletlen hogy a nevem ugyan azzal a betűvel kezdődik mint az egyetlen barátnőjének. Ezután két nappal magára is varratta ezt a betűt.

És egyre csak mélyebbre megy. Randizgat össze vissza, mert egy adott férfitípusra vadászik és életcélja hogy egy ilyen ember legyen a férje. Közben hazudik. Azt mondja gyereke van. Hazudik a nevéről, a családjáról, a származásáról.

És itt jön a fő gond. Már facebookon átírta a nevét az én családnevemre és a kitalált gyereknek is ezt adta plusz egy nálunk nagyon gyakori keresztnevet. (a gyerek akit mutogat a saját kistestvére).

És feltett szándéka hogy valóban hivatalosan is felvegye ezt a nevet, és állandóan kutat a múltam és a családom után hogy minél hihetőbben adhassa elő hogy tényleg közénk tartozik.

Egyszer egy rokonomnak (aki elég távoli) akarta bemesélni hogy családtag. Azért bukott le mert a rokonnal szökőévente beszélünk de ilyenekkel mindenki hozzám jön. (Mindig van a családunkba 2-3 ember aki kívülről fújja a családfát és a történelmünket, illetve összeköti az ágakat. A jelenlegi kettőből én vagyok az egyik.)

És én már nem tudok mit kitalálni, meg nem verhetem vagy hasonló, de ez tarthatatlan és rettegek hogy valahogy tényleg felveszi a nevünket.

Ritka név, magyarországon, sőt a környező országokban is kizárólag a mi családunk viseli ilyen formában ha nem az egész világon. (ritka közelkeleti név amit vagy 600 éve magyarosítottak és így használjuk)

Eddig senkit nem találtunk ilyen névvel akiről ne derült volna ki hogy rokon.

Le lehet védetni hogy max házasság és születés útján lehessen megkapni?

Vagy csak elérni hogy ne vehesse fel bárki?

Ráadásul nemesi család, én pedig már az idegeim végét járom. :/


Köszönöm annak aki tud válaszolni



2017. szept. 25. 16:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lettem a névre.
2017. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Elküldenéd a neved privátban?

Kiváncsi lettem én is.

Ne félj, nem foglak zaklatni, nekem is ritka nevem van.

2017. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kerdezo!

Te ugyanugy kutakodsz a lany utan, mint o utanad. Mi baj lesz akkor ha felveszi azt a nevet? Sztem csak a facebookon vette fel. Kozelkeleti nev? Talan Torok? Ki akarna mar felvenni ilyen nevet? Eleg feleszu csaj lehet. De sztem csak szivat, amit egesz jol csinal :D

2017. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Közelkeleti amit 600 évvel ezelőtt magyarosítottak, jó lenne szöveget értelmezni. És a tö*köm se kutakodik utána, csak éppen miután mindenhol rám hivatkozik meg az én nevemmel mutatkozik be így mindenki rajtam kéri számon hogy amúgy ez így mi a f*s*z.

Egyik legjobb barátommal majdhogynem szomszédok ezért tudom azt hogy a gyerek a tesvére. Konkrétan photoshoppolt magának meg a szerencsétlen gyereknek születési anyakönyvi kivonatot!!

Barátom mutatta hogy facebookon mit parádézik. Én már rég letiltottam, erre írt másik profilról.

Zakkant a csaj, még arról is hazudik hogy melyik városban él, meg azt mondja hogy egyetemre jár. Ha csak simán hü*lye lenne akkor pont nem érdekelne ez a műsor. Engem az zavar hogy mindezt az én nevem alatt és a családom tagjának hazudva magát teszi.

Bocsássatok meg de se itt se privátba nem szeretném leírni a nevem, már így is baromi kínos.

És ha ennyire izgat, ázsiai pasit akar vadászni magának minden áron. Nekem pedig elég sok van az ismeretségi körömben. Egyik srác inkább azt mondta neki hogy elmegy amerikába a nyárra mert a nemet nem értette és zaklatta folyamatosan. Ott is ha tiltva lett akkor írt más profilról, hívogatta, üzeneteket küldött minden létező felületről, sőt a gyerek boltjába is bement!!

Tényleg zakkant a csaj de egyenlőre nem tudok vele mit csinálni. Már minden ismerős és rokon tud róla és tudja hogy néz ki. Máshogy nem tudom megelőzni hogy elhitesse a meséjét de ez így meg egyszerűen nagyon gáz és kellemetlen.

Az az igazán kínos hogy igazi olcsó trampliként viselkedik és aki csak akkor látja először az ugye honnan tudja hogy őt amúgy nem úgy hívják és az egész személye egy kitaláció? Aztán persze mennek a pletykák hogy nekem milyen családom van már és neveljem meg. Én istenemre megnevelem de annak nem lesz szép vége.

2017. szept. 25. 21:47
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet jelenteni zaklatásért
2017. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan egyszerű felvenni egy ritka nevet. Komoly indoklás kell hozzá, ha pedig ott is azzal jön, hogy rokonotok, akkor azt bizonyítania kell.
2017. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Hát remélem valahogy meggondolja magát vagy valami.

Köszönöm a válaszokat, ha tényleg komoly indoklás kell az talán eltántorítja vagy csak simán lebukik.

Feljelenteni hiába mivel eddig nem csinált közveszélyes dolgot és hivatalos helyen még nem próbálkozott be ezzel a kamuval... :/

2017. szept. 25. 22:42
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Kimeríti a zaklatást, amit csinál, fel kell jelenteni, ehhez nem kell közveszélyesnek lennie
2017. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Van róla fényképed, azt is tudod, hogy hol lakik.

Elmentesz és kinyomtatsz minden rá- és rádvonatkozó írást és képet, és ezzel elmész a rendőrségre.

Ők majd megmondják, hogy hova kell fordulnod, mert ez kimeríti a zaklatás/fenyegetés vétségét.

A rendőrségnek vannak olyan egységei, amelyek kimondottan a netes zaklatással foglalkoznak.

Ennek érdeklődj utána, de alá kell támasztanod a vádat, ezért kellenek a konkrét bizonyítékok.

2017. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
20%
Na,most erre hallottam egy ilyen spirituális cuccost, nem tudom, mennyire hatékony; na szal , az a lényeg, hogy ha valami idegesít, akkor az addig történik, amíg te figyelmet szentelsz neki, pl addig viszket egy szúnyogcsípés. Ha pedig már nem figyelsz oda rá, nem teszed bele az energiád, akkor már nem lesz értelme, hogy ott legyen , és nem fog többet már tényleg zavarni, el is tűnik, el is illan onnan. És egy másik ,hogy egy idegesítő/ rossz dolog az életünkben elvileg addig ismétlődik, amíg meg nem tanuljuk belőle a leckét, mert azért jön annyiszor szembe, mert a sors tanítani akar valamit általa. És ha mosolyogva állsz hozzá, azt mondod az életed során minden szembe jövő dologra, hogy ez van, a világ ilyen; akkor képes leszel csak az élet napos oldalát szemlélni, hogyha elfogadóbbá válsz a világ dolgaival szemben. Mert ha pl látsz egy kakikupacot (Ezt most nem a csajra értem), akkor ha 180 fokos fordulatot teszel, akkor meg ott nyílik egy virág, ha megfordulsz. Szóval,ha nem figyelsz rá, elvileg el kéne kopnia , lemorzsolódni mellőled, habár én nem tudom, csak gondoltam, leírom, hátha hasznos lesz. Amúgy be tud válni, hogy ha elengeded, leépíted az elvárásaid mások irányába, akkor nem fogsz tudni csalódni, nem fognak tudni negatív értelemben meglepni olyan módon, hogy te ekkora b.romságra nem számítottál; és akkor így már nem fognak hatni rád, hogyha figyelmen kívül hagyod, és előbb-utóbb tényleg már abba is marad, de csak hirtelen ráeszmélsz, mivel már akkor sem foglalkoztál vele. Meg hát amúgy ő is egy fénytestvérünk, ő ilyen:)
2017. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!