Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családnevet le lehet valahogy...

Családnevet le lehet valahogy "védetni"?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából hogy ez e a jó kategória, szóval bocsánat ha nem.


A történet annyi, hogy van egy lány akinek elég nagy zavarok vannak a fejében. A megismerkedésünk is elég bizarr volt, de az rosszabb hogy alig pár nap beszélgetés után (élőben soha sem találkoztunk) kijelentette hogy ő valami nagyon komoly és misztikus kapcsolatot érez köztünk és az sem lehet véletlen hogy a nevem ugyan azzal a betűvel kezdődik mint az egyetlen barátnőjének. Ezután két nappal magára is varratta ezt a betűt.

És egyre csak mélyebbre megy. Randizgat össze vissza, mert egy adott férfitípusra vadászik és életcélja hogy egy ilyen ember legyen a férje. Közben hazudik. Azt mondja gyereke van. Hazudik a nevéről, a családjáról, a származásáról.

És itt jön a fő gond. Már facebookon átírta a nevét az én családnevemre és a kitalált gyereknek is ezt adta plusz egy nálunk nagyon gyakori keresztnevet. (a gyerek akit mutogat a saját kistestvére).

És feltett szándéka hogy valóban hivatalosan is felvegye ezt a nevet, és állandóan kutat a múltam és a családom után hogy minél hihetőbben adhassa elő hogy tényleg közénk tartozik.

Egyszer egy rokonomnak (aki elég távoli) akarta bemesélni hogy családtag. Azért bukott le mert a rokonnal szökőévente beszélünk de ilyenekkel mindenki hozzám jön. (Mindig van a családunkba 2-3 ember aki kívülről fújja a családfát és a történelmünket, illetve összeköti az ágakat. A jelenlegi kettőből én vagyok az egyik.)

És én már nem tudok mit kitalálni, meg nem verhetem vagy hasonló, de ez tarthatatlan és rettegek hogy valahogy tényleg felveszi a nevünket.

Ritka név, magyarországon, sőt a környező országokban is kizárólag a mi családunk viseli ilyen formában ha nem az egész világon. (ritka közelkeleti név amit vagy 600 éve magyarosítottak és így használjuk)

Eddig senkit nem találtunk ilyen névvel akiről ne derült volna ki hogy rokon.

Le lehet védetni hogy max házasság és születés útján lehessen megkapni?

Vagy csak elérni hogy ne vehesse fel bárki?

Ráadásul nemesi család, én pedig már az idegeim végét járom. :/


Köszönöm annak aki tud válaszolni



2017. szept. 25. 16:48
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Miért is?

Mert elköltöztem máshova, hogy legyen normális fizetésem? Szomorú, de gyere ki látogatóba felőlem, ha ennyire hihetetlen :D

2017. szept. 26. 16:43
 32/38 anonim ***** válasza:
50%

Haha :D Biztos megírnád a címed egy vadidegennek, amikor a vezetéknevedet sem mered elárulni. :D

Szerintem a csaj azért csinálja ezt veled, mert van egy mondás. Két bolond egy pár. :D

2017. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy a lakásomra hoználak, ekkora cukros bácsinak nézek ki? :D
2017. szept. 26. 18:19
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, azért tényleg szívás a helyzet... gondoljatok bele, exfeleséget el lehet tiltani törvényesen a névviseléstől, ha szégyent hoz rá, akkor egy olyant, akit még csak nem is vett feleségül, miért nem lehet?
2017. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34-esnek. Es ha speci kerdezo megis elveszi felesegul, akkor sem biztos, hogy felveszi a nevet. :D
2017. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#34: csak akkor lehet eltiltani, ha buncselekmenyt kovetett el es a -ne vegzodest hasznalta.


"bíróság a volt férj kérelmére eltilthatja a volt feleséget attól, hogy a továbbiakban a férje teljes vagy családi nevét viselje a házasságra utaló toldással, ha a feleséget szándékos bűncselekmény miatt jogerősen szabadságvesztésre ítélték. (A volt feleségét a bíróság férje nevének viselésétől - a törvényi feltételek hiányában - egymagában azon az alapon nem tilthatja el, hogy a volt feleség a kereseti kérelemmel szemben nem védekezett. A házasság felbontása iránt indított perben a bíróság csak akkor határoz a névviselés kérdésében, ha a férj - volt férj - a -né toldatos névviselési formától való eltiltást kéri.) "

2017. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
96%
Akkor meg van a megoldás! A kérdező vegye feleségül, a csaj vegye fel a nevét és onnan csak azt kell várni, hogy valami balhét csináljon a nőci. :D
2017. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szoval, Jobb lenne, ha a kerdezo ragaszkodna ahhoz, hogy hazassag eseten o venne fel a lany nevet. Vagy igazabol, mar most is felvehetne pl. Kin Jong-un nevet, hiszen az csak Eszak Koreaban van levedetve.
2017. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!