Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatom meg egyik...

Hogyan tudhatom meg egyik ősöm szüleinek nevét? Megtaláltam a házassági és halotti bejegyzését, de sehol sem szerepel a szüleinek neve, és az ott leírt születési helye sem stimmel mert megnéztem +- 3-4 évet, és sehol sem találom. Valami tanácsot?

Figyelt kérdés

Lenne még kérdésem,hogy miért van az,hogy egy adott személy foglalkozása minden bejegyzésnél (gyermek keresztelési bejegyzése,halotti bizonyítvány stb) más. (pl:ugyanazon személy napszámos,kisbirtokos,dohánykertész,földbirtokos)

Egyébként a myfamilysearch.org-on kutatok és a scannelt anyakönyveket bóklászom,de az 1800-as évek előtt valami szörnyű olvashatatlan az írás,és a sok latin szöveget sem értem,valami tanács?



2017. okt. 19. 11:13
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

[link]


és még annyit,hogy valaki megfejtené ezt nekem?

Annyit kivettem,hogy Varga János és Nagy Katalin az esketett,de a szüleik neve nem világos és a mellette lévő szöveg az a quo micsoda....előre is köszi :)

2017. okt. 19. 11:27
 2/23 anonim ***** válasza:
Jól feladtad a leckét :D annyit tudok kivenni, hogy János a fia Varga Jánosnak és valamilyen Erzsébetnek. Katalin szüleinek vezetékneve Nagy és valami M betűvel kezdődő. Szerintem nézz utána, milyen vezetéknevek voltak jellemzőek azon a környéken, esetleg az anyakönyv többi lapján is keress hasonlókat, hátha jobban olvasható. Sok sikert!
2017. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Varga jános szülei Varga János és Erdész Erzsébet (Az Erdész nem biztos)


Nagy Katalin szülei Nagy Stephan és Marsocszky terézia (a stephan nem biztos)


a mellette lévő szöveget viszont nem értem :(

2017. okt. 19. 12:34
 4/23 hollófernyiges ***** válasza:
Én úgy látom hogy Varga János, Varga János és Erdész? Erzsébet fia; Nagy Katalin Nagy István és Marsovszky Terézia lánya. Erősebb mérget azért nem vennék rá.
2017. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2017. okt. 19. 12:40
 6/23 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nincs meg az egész oldal, mert így nem tudom, hogy mi a fejléc, mert akkor egyértelműbb, hogy a nevek mellett mi az az írás. Településnevek vannak ott, ami lehet keresztelési hely is pl.

A foglalkozás lehet más, pláne az ilyen munkáknál. Dédapám is festő-mázoló is volt, meg hentes is. Mindenhol másképp van beírva.

2017. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ha ez segít itt az egész kép :) köszönöm mindenkinek a segítséget :)


[link]

2017. okt. 19. 13:13
 8/23 anonim ***** válasza:
Bocsi, így akkor mégsem. A nevek után az első oszlop a vallás: ez esetben mind a ketten római katolikusok. A második pedig a hely (valószínűleg a keresztelés helye), ami mindkettőjük esetében Békés.
2017. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,megnéztem békés kereszteltjeit 1790-1912-ig,de sehol sem találtam őket :(
2017. okt. 19. 17:04
 10/23 anonim ***** válasza:
A foglalkozás simán változhat, akkor is voltak olyan emberek, akiknek több munkájuk volt életük során. Ráadásul ősödnek jól ment, előbb napszámosként kezdte, aztán lett egy kis birtoka, ahol, gondolom, dohányt termesztett, és a végére nagyobb birtoka lett :)
2017. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!