Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Teljesen elakadtam a családfa...

Teljesen elakadtam a családfa kutatással, hogyan kutassak tovább?

Figyelt kérdés
Teljesen elakadtam,a familysearch-on sem találok már olyan ágat amit tovább lehetne kutatni,1700-as évek közepén járok,és nem találok vissza felé kutatható ágat.Tudtok más ingyenes oldalt ami hasonló az előbb írthoz?

2017. nov. 1. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak ez az egy oldal van
2017. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem nemesek, akkor azért nem találsz, mert az anyakönyveket akkortól vezették.

Akkor helyben vagy levéltárban sem találsz semmit, esetleg neveket összeírásokban.

2017. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy a levéltári, anyakönyvi iratok között kellene folytatni a dolgot, ha annak van bármi reménye. De itt, ebben az erősen széljárta maradék országban rengeteg írásos dokumentum elpusztult a 150 éves három részre szakadtság során. Nyilván sem a törököknek, sem az osztrákoknak nem volt kiemelt érdeke, hogy védje a magyar nyelvű iratállományt. Amikor meg a hadvezetés adott települések teljes felégetését, elpusztítását valósította meg, akkor ott minden az enyészeté lett.
2017. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyházi anyakönyvekben lehet esélyed.
2017. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondd a nevet és megmondom származásodat
2017. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most írtam le, hogy nem lehet esélye, erre odaírja, hogy igen.

Az egyházi anyakönyvet megnézte familysearch-en. Ha ott nem talált semmit, akkor az eredeti példányban sem fog, mert ugyanaddig van. Esetleg ha nem filmezték végig - ami előfordulhat -, akkor van esély, de csak helyben, mert levéltárban ugyanaz van, mint familysearch-en.

Ha nemesek, akkor levéltár.

2017. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Genetikai vizsgálattal még nagyjából megtudhatod a nagyvilágból ki lehet távoli rokonod ill. Kb hol jellemző a genetikai kódod.
2017. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2017. nov. 4. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel a familysearch másodpéldányokat fotózott végig, lehet hogy érdemes utána nézned, hogy az adott település, adott vallásában mikor kezdték el a könyvek vezetését. Aztán (ha esetleg hamarabb kezdték a könyvvezetést) a helyi paptól meg kell tudni hogy meg vannak-e még az első példányú könyvek. Ha szerencséd van és létezik még ilyen akkor engedélyt kérsz tőle a kutatáshoz. Lehet hogy kapsz is. :) Nekem is volt ilyen, kutattam és kiderült hogy még negyven évvel visszább is tudok kutatni, mint ami a familysearchon volt, csak azért mert azokról nem készült másodpéldány, vagy elveszett és nem pótolták. Sok sikert!
2017. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

#9: FS Nem másodpéldányokat fotózott... legtöbb helyen a felekezeti elsőpéldányokat az első elérhető évkörtől kezdve (1700-as évek)

Másodpéldányok csak 1828-tól vannak...


Amúgy anyakönyvek mellett vannak még Mária Terézia 1770 körüli Úrbéri Tabellái, benne összeírásokkal. Emellett 1715-ös és 1720-as összeírások; vagy sok urbárium és összeírás. Ezek Hungaricanan, vagy [link] oldalon megnézhetők. Nagyon vármegye/településfüggű, hogy hol mennyire/mire lehet kutatni.


Nemesi ágakat meg még több helyről: peres anyagok, vármegye közgyűlések, nemességi vizsgálatok, összeírások; vagy a 1900-as évek elején készült nagy mennyiségű genealógiai tabella/levezetés/könyv (leghíresebbek Nagy Iván, Kempelen, vagy Fejér megyében pl Schneider könyvei)

2018. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!