Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Le tudná írni nekem valaki,...

Le tudná írni nekem valaki, hogy hogyan kell használni a Familysearch oldalt?

Figyelt kérdés
Sajnos még magamat sem tudom megtalálni, nem hogy az őseimet. Nem nagyon értem a kezelését.
2017. nov. 1. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Magadat nem is fogod, mert még nem lehet nyilvános az adat. Az őseidet sokkal egyszerűbb, ha tudsz néhány alapadatot: név, születési hely és idő, szülők neve.

Nyilván nagyon gyakori vezetéknévvel bonyolult lesz, de akkor sem lehetetlen.

Mi a legrégebbi adat , ami a rendelkezésedre áll?

2017. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak nagymamám születési idejét és helyét tudom.
2017. nov. 1. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
90 évvel ezelőtti születési, 50 évvel ezelőtti házassági és talán 20 évvel ezelőtti halálozási anyakönyv a legrégebbi, ami nyilvános lehet, de még ezekből sincs fenn mind. (Egyik nagyapám vármegyéjét évek óta várom...)
2017. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Főoldal -> search / records -> térképen Európára kattintasz -> kiválasztod az országot (gondolom Magyarország/Hungary) -> oldalaljára tekerni -> Hungary Civil Registration 1895-1980 kiválaszt -> oldal alján Browse through 5,864,285 images feliratra kattintani -> kiválasztani a megyét -> kiválasztani a helységet -> a születtek közt megkeresed a megfelelő évet, és ha erre rákattintasz, lapozhatod az eredeti anyakönyv digitális példányát.

Indulásnak ez elég lehet. Ha nem találod (ami elképzelhető, mert nem minden van fent még), akkor ilyen közeli rokon esetén megpróbálhatod kikérni a halotti/születési/házassági anyakönyvi kivonatot az illetékes anyakönyvi hivatalban. Azokkal az adatokkal már neki tudsz fogni a keresésnek.

2017. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!
2017. nov. 2. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az csak a polgáriakhoz jó.


familysearch.org/catalog/search


Ide beírod a keresett hely nevét (ez eltérhet a maitól, lehet, hogy a régi kell). Kiválasztod, hogy polgári vagy egyházi (Hungary Civil Records vagy Hungary Church Records) kell. Ha polgári, akkor az időszakot válaszd ki! Ha egyházi, a vallást!


Most már fenn vannak az egyházi anyakönyvek is (képek).


Lehet, hogy a polgári csak 1908-ig van, ezzel számolni kell.

2017. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. nov. 2. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az csak a polgáriakhoz jó."


Mármint ezt a 4#-es módszerére értettem.

Amit alatta írtam, az a legjobb.

2017. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam kezdésnek azt, mert nem annyira régi az utolsó adat, ami rendelkezésre áll. Anno én is visszafelé kezdtem keresni, és úgy egész jól ment.

Nyilván kell hozzá némi szerencse, hogy legyen fent cucc a szükséges helységből. Mondjuk egy valahol Budapesten született Kis, Nagy, Kovács nevű megkeresése elég sziszifuszi meló lenne. (#4 voltam)

2017. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!