Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatom meg, hogy az...

Hogyan tudhatom meg, hogy az Apám - aki Nagyváradi magyar - a II. világháborúban, román állampolgárságú katonaként került Magyarországra, milyen törvény vagy rendelet alapján kellett, hogy itt hagyja az 1946-ban született fiát és annak édesanyját?

Figyelt kérdés
1946.07.09 -én születtem. Apám és Édesanyám nem köthettek házasságot, mert Ő román katona volt.Ismereteim szerint a háború befezezése után az Apám a Kispesti Textilgyárban dolgozott.

#világháború következményei.
2017. nov. 6. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy volt ilyen rendelet. Nem lehet, hogy Romániában felesége és gyereke volt, azért távozott? Rengeteg ilyen szélhámos van.
2017. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a háború befejezése után még Magyarországon dolgozott, azért biztos nem kellett elmennie, mert román állampolgárságú katona volt. Ebben van némi ellentmondás.
2017. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy román volt az állampolgársága? Nagyváradot visszacsatolták, nem? És akkor már magyar katona lett volna, nem?
2017. nov. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem saját akaratából hagyott el téged és anyukádat, mert erre rendelet nem volt. Anyukád tudná megválaszolni kérdésedet.Soha nem beszéltetek erröl vele? Apai rokonaiddal tartottátok a kapcsolatot?
2017. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!