Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki nekem az unokatestvérem...

Ki nekem az unokatestvérem gyermeke?

Figyelt kérdés
Van egy unokanővérem, és annak van 3 fia és 1 lánya. Ennek az unokanővéremnek a 3 fia és az egy lánya, nekem milyen rokonom? Illetve milyen rokonsági fok van az unoka testvér gyermekei és én köztem?

2017. dec. 19. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Rokonod, erre közelebbi szó nincsen.
2017. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Másodunokatestvéreid
2017. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
A pontos megnevezés: az unokatestvéred gyermeke.
2017. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
56%
Másodunokatestvér az nem a nagymamád testvérének unokája ?
2017. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
0%

Az unokatesód (a szülőd tesójának gyereke) gyereke a másodunokatesód. Legalábbis nálunk mindig így hívták őket, nekem van vagy 40.

Ha úgy unokanővéred hogy a tesód gyereke akkor szerintem nincs külön szó annak a gyerekeire.

2017. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez melyik tájegységben van így? Én eddig mindenhol úgy hallottam, hogy akivel közös nagyszülőd van, az az unokatestvér, akivel közös dédnagyszülőd van, az a másodunokatestvér, akivel üknagyszülőd, az harmadunokatestvér. Angolul van az a jó kifejezés, hogy "second cousin once removed", tehát másodunokatestvér egy nemzedék eltéréssel, ezt magyarul nem mondjuk sajnos, pedig találó.

Az unokanővér az nálunk a lány unokatestvér, a testvérem gyereke az unokahúg.

2017. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vicces és még viccesebb válaszok születtek. De igazából a kérdés feltevése óta az össze vissza féle válaszok csak még jobban össze zavartak. Így az alap kérdésem még inkább kérdés maradt számomra. - Az unokatestvért még én is tudom! Az unokatestvér = A te szülőd / szüleid testvérének gyermeke az unokatestvér. Ezt még én is tudtam. De a kérdésre nem igazán kaptam sajnos megnyugtatóan egyértelmű választ.
2017. dec. 20. 09:25
 8/10 Metionin ***** válasza:
Szabolcsban. Pl. apám tesója a nagybátyám és az ő gyerekei az unokatesóim, de nekik már idősebbek a gyerekeik mint én, tehát hiába velem egykorúak, ők már a másodunokatesóim. Nekem ezt mindig így mondták, így vannak "számon tartva" de ettől simán lehet hogy hibás, elég sokszor tapasztaltam már hogy valamit hibásan mondanak arrafelé. Csak most én sem tudom hogy az a 40 ember nekem akkor kim :D
2017. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Másodunakatestvéred = az anyukád/apukád unokatestvérének a gyereke.
2017. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igen, én is úgy tudom, hogy az unokatestvérem gyermeke,és az én gyermekem, a másod unokatestvérek.

Azért, mert nekünk -egyik ágon- azonos nagy szüleink vannak ( mindketten unokák vagyunk ), de a gyermekeinknek már csak azonos dédszüleik vannak( egyik ágon )ezért ők "másod unokák"

Viszont az unokatestvérem gyermekére tényleg nem használunk ilyen külön kifejezést, ők csak rokonok.

Esetleg mond, hogy másod unokaöcsém/húgom és akkor te vagy a másod nagynéni :-))

2018. ápr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!