Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a Veron nevű...

Milyen eredetű a Veron nevű családnév?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy a mi családunkon kívül ezen a térségben sehol sem bukkan fel ilyen családnév. Nekem nem ez a családnevem, ez a nagymamám leánykori neve, amit később lecserélt mikor férjhez ment. Azt tudni kell hogy Romániában élünk, tudtommal a családban mindenki magyar. A többi családtag pl. az én többi dédszülőm Magyarországon születtek. De azért ezen a neven látszik hogy nem magyar. Még régebben mesélt valamit a nagymamám hogy az ő dédszülei valahonnan nyugatról (gondolom nyugat-Európából) kerültek ide. Azt is mondta hogy azóta ez a név változott, nem lehet tudni hogy vagy "Véron" vagy "Verón" volt az eredeti változata.


Mostanában foglalkoztat ez a kérdés, mivel eddig azt hitem 100%-ban magyar vagyok de nem biztos...



2017. dec. 20. 17:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Útólag észrevettem néhány hibát csak nagyon gyorsan gépelek ezért elnézést mindenkinek. Aki tud valamit hozzászólni az írjon köszi :)
2017. dec. 20. 17:30
 2/9 anonim ***** válasza:
Francia meg Spanyol nyelvterületen elég népszerű vezetéknév. De egyébként a Veron az 1800-as években itthon egy gyakori keresztnév volt, az meg akkor előfordulhatott vezetéknévként is tehát egyáltalán nem biztos hogy az őseid máshonnan származtak. Amúgy ott a familysearch.org, ott rá tudsz keresni a dolgokra.
2017. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha Romániában élsz, akkor a familysearch-en nem találsz semmit (erdélyi adatok nincsenek).

Szerintem francia. Valószínűleg hugenotta név.

2017. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Hát nem is gondoltam volna hogy lehetnek "távolabbi" őseim. A familysearch oldalon azt a néhány magyart akit talált megnéztem de nem így hívták őket és a családtagok sem egyeznek. Szóval még jöhetnek a válaszok.
2017. dec. 20. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért hívják őket máshogy, mert:

- a '60-as években filmezett, 1895 előtti egyházi anyakönyvekben nyilvánvalóan csak 1895 október 31. előtt kereszteltek/házasultak/halottak vannak. Gondolom, nem él ilyen családtagod.

- a 2000-es években filmezett polgári anyakönyvek egy része titkosított (100, 75 és 30 év jelenleg az akv. típusától függően). Illetve szerintem nem is ott kerestél, mert ott csak egy kevés rész van meg adatbázisban, a legtöbb csak kép.


Különben az FS a tudományos családtörténészet legmagyobb "vívmámya". Sok évtizednyi munka. Eddig különben két töredékes (nincs egy rész fenn, pedig az akv. létezik) és egy nem filmezett (egyáltalán) "anyakönyvcsomagot" találtam az egész országban.

2017. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valaki 100% ilyen vagy olyan nemzetisegu. Lehetetlen. Foleg itt nalunk, amikor keveredtunk ossze-vissza mindenfele nepekkel a honfoglalas idejen is mar, utana is, a betelepitesek, bevandorlasok, emberek ide-oda elkerultek, keveredtek megint. Szintiszta magyar/francia/olasz/nemet/szlovak/stb nem letezik egyszeruen. Ha lenne ra felesleges penzem en szivesen csinaltatnek egy dns tesztet, erdekelne nagyon, hogy mennyifele nemzetiseg keveredik bennem, amirol nem is gondolnam soha.
2017. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A FS-t tudni kell használni. Ahogy fentebb is írták a legjobban dokumentált az 1800-as évek második fele, de itt figyelembe kell venni hogy pl a keresztleveleket latinul vezették, minden mást többnyire németül, az évszázad vége felé kezdték el a magyart de azt is sokféleképp írták. Nyilván ehhez tudni kell egy felmenőt aki akkoriban született pl nekem a dédnagymamám 1878-ban született, az ő nevét tudtam, az egyik testvére nevét is tudtam, ebből meg vissza lehetett vezetni a családom azon ágát az 1800-as évek elejéig.
2017. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

Már csak azért is mert a nemzetiség mint olyan nem egy ősi dolog. Nálunk a 19. század közepén indult be, előtte magyar nemzeti öntudat nem volt.

2017. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7#


Református szerencsére magyar. De katolikus és evangélikus tényleg vért hugyoztató néha.

2017. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!