Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az ügyfélkapun kért-kapott...

Az ügyfélkapun kért-kapott felmenő halotti akkv-ban mi van feltüntetve?

Figyelt kérdés

Csak a helységnév, vagy a cím is. Vagy hogy pl. kórház volt-e.

Halál oka bent van-e?


És megkeresik-e, ha csak kb. ismeri az ember?


Azért kérdem, hogy egyáltalán érdemes-e zavarni vele, hogy megkérjem.



#ügyfélkapu #1980 utáni anyakönyvezés
2017. dec. 31. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Anyakönyvi kivonat, mint a neve is mutatja: KIVONAT az anyakönyvből. Tehát nem tartalmaz mindent, amiket kérdezel. Ahhoz az eredeti anyakönyvbe kéne betekintést kérni, ott szerepelhet a halál oka. Manapság ugyan nem tudom, hogy benne van-e, a régebbiekben volt rá külön rovat.

Anyakönyvi kivonatban szerepel:

- elhunyt neve

- a halál helye és időpontja

- családi állapota

- szülők neve

- házastárs neve (ha a családi állapota házas, elvált és özvegy esetén nincs feltüntetve, én úgy gondolom, de ebben nem vagyok biztos).

2018. jan. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1980. évi eredeti anyakönyv teljes felépítése ilyen:

[link]


Ebben találhatod meg a lényeges infókat. Kivonatban ebből csak az 1. hsz-omban írtak vannak benne.

2018. jan. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából nem a régi, az írott adataira voltam kiváncsi, hiszen azok elég jól föl vannak téve a FS-e és ami meg még nem, azt is előbb utóbb fölteszik.

A régiekben benne volt, amikor kórházban halt meg, mert a kórház címe szerint volt bejelentve. Ahogy láttam eddig.


A 80 után bevezetett elektonikus adataira gondoltam. Mert amikor valami változott az anyakönyvezésben, azzal más változások is jártak, ahogy jól látszik a különböző korú anyakönyvekben.

2018. jan. 1. 04:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Saját részre elektronikusan is csak anyakönyvi kivonatot adnak ki, ami most sem tartalmaz minden adatot, amit a teljes anyakönyv igen.

Szerintem célszerűbb lenne esetleg telefonon felhívni az illetékes anyakönyvi hivatalt és megérdeklődni, hogy lehet-e betekintést kérni az eredeti, teljes anyakönyvi bejegyzésbe.

Mivel tudtommal illetékköteles az anyakönyvi kivonat kikérése, ezért én inkább érdeklődnék előbb.

2018. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!