Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy keressem fel a távoli...

Hogy keressem fel a távoli rokonokat Amerikában?

Figyelt kérdés
Megvan a lakcímük, legalább is, ahol laktak pár évtizede, ahová kiköltöztek. Megvan a nagypapa (már nemél, Isten nyugosztalja) neve és feltételezett megye, ahol született. Facebook nem nagyon vált be. Egyéb ötletek?

2018. febr. 8. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudod a lakcímet, akkor postai úton lehet levelet küldeni nekik.

Bár érdekel, hogy miért akarod őket megkeresni? Gondolom nem is ismernek, csak távoli rokonok...


Csak azért érdekel, mert jó magam is kint élek az Egyesült Államokban, és karácsony előtt engem is felkeresett egy távoli "idegen" rokon.. Azt már megbeszéltük, hogy milyen rokoni kapcsolat van, de nem értem, hogy mit akar.. Hiszen sosem láttam, nem ismerjük egymást, sőt olyan közös rokon sincs akit mindketten ismernénk..

46/N

2018. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez az egyetlen nagyszülői ág, amiről nem tudok semmit.

De egyébként normális okot nem tudok mondani, egyszerűen csak szeretném tudni, kik is ők, hol élnek, vannak-e további másodunokatestvéreim stb.

Egyszerűen csak szeretnék tudni róluk.

2018. febr. 8. 21:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy már elköltöztek azóta abból a házból. Ilyen dokumentumokat csak Amerikában tartanak fent, vagy az egész világ utánajárhat, hogy ki honnan hova költözött.
2018. febr. 8. 21:29
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. Ha nem tudod melyik államban, melyik városban élnek, akkor esélytelen, hogy megtaláld őket. Hatalmas ország, aki akar nyomtalanul is eltűnhet.
2018. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Repulovel, a hajo eleg lassu.
2018. febr. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Huu, hat ha mar itt lennel akkor konnyebb lenne, de igy, hogy a vilag masik vegen vagy es nem vagy fbi hacker, igy nehez lesz, foleg ha idos rokonokrol van szo, akik talan sosem hasznaltak internetet


egy ket tipp:

ha megvan melyik allam/varos, akkor guglizz ra a nevere, pl. toth istvan boise, idaho

megnezheted a halotti jelenteseket is, arra igy keress boise obituary (ha tudod, hogy hol halt meg)

van meg a yellow pages (ez akkor jo, ha volt vezetekes telefon a neven/cimen)

megnezheted, hgy van-e a varosban valami magyar kozosseg, Los Angelesben peldaul van templom meg magyar haz is (ilyen kultur feleseg), ott szinte mindenki ismer mindenkit, vagy ismer valakit aki hallott mar az illetorol

esetleg felveheted az itteni kovetseggel/konzuli szolgalattal a kapcsolatot, pl. az amerikai magyarok ha nem utaznak haza es szemelyesen intezik, akkor a konzuli szolgalaton keresztul tudnak peldaul utlevelet ujittatni, vagyis a konzuli adatbazisban benne van a rokonod, es ha ilyen-olyan papirral bizonyitod, hogy rokonok vagytok, akkor talak kiadjak az adataid

az adatavedelem itt nagyon megy, ugyhogy akarki fianak nem adnak csak ugy ki neveket, de ha van bizonyitekod, hgoy rokonok vagytok, akkor esetleg vallaljak, ha neked nem is adjak ki az o adatait, de a te adataidat odaadjak a rokonnak es ha az akar, akkor majd kapcsolatba lep veled

es az utolso otletem, de ez sokba fog kerulni, hogy felberelsz egy PI-t (magandetektiv)

2018. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Arra készülj fel hogy sokan lesnek majd hogy kiakarod e őket rabolni, vagy kölcsön akarsz e kérni. Én is kerestem már fel távolni rokonokat és sok gyanakvást sugároztak felém.

De ahogy írták: írj nekik levelet és add meg a facebookod vagy emailed is benne, mert nem mindneki fog hagyományos levéllel szórakozni

2018. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én délen élen (Argentína) engem nem keres valaki? ;)
2019. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 5ósnek zöldkéz a legjobb válaszèrt :D
2019. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!