Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire lehetséges hogy...

Mennyire lehetséges hogy Csanád vezértől származom?

Figyelt kérdés
Anyám vezetékneve Csanády és ebből arra következtetett hogy nemesi származású, és sok fáradtságos munka után sikerült összekötnie rengeteg híres magyar személlyel. Az érdekelne hogy ez mennyire lehetséges(mivel ezt mind az interneten találta a geni, wikipédia és más oldalak segítségével, szóval nem biztos hogy a legjobb)hogy ennyi híres személy van az elődeim közöt vagy direkt vagy egy-egy kis kitéréssel. A választ köszönöm!:)

#híres #családfa #Csanády #elődök.
2018. febr. 19. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Várjunk. Internet alapján mitől biztos hogy rokon??? Hát ezeket alap nem neten nézik, mondjuk van egy oldal, ahol en semmit nem talaltam, attol hasznos lehet: FamilySearch vagy ilyesmi. Családfa kutató tudna biztosat mondani, amirol ha jol tudom elég drága.

A lényeg, hogy szerintem akkoriban, nem használtak még vezeték nevet, sőt tuti nem, de ki tudja, én nem értek hozzá xD

2018. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
Semennyire. Sok ilyen nevű ember van az országban. De a Családfakutatók sem tudnak az 1300-1400-as éveknél korábbra menni.
2018. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
71%
Utána lehet nézni pl. nekem van rá bizonyítékom, hogy Bizánczi Besskó Balázs nemestől származom: [link]
2018. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Az 1600-1700-as évektől vannak egyházi anyakönyvek, addig viszonylag könnyű visszakövetni, sok esetben valóban neten elérhető minden.


Annál régebben csak a nemesi családokról vannak feljegyzések. Kérd hogy mutassa meg a forrásokat, hogy megbizonyosodj.


Amúgy ettől se több se kevesebb nem leszel, de érdekességként jó tudni.

2018. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A családfánk eleve ki volt kutatva 1500-ig, és egyébbként interneten fent vannak a rokonságok(apja, anyja, gyerekei...), és eleve nem alaptalanul folyt az egész mivel a család mindíg is úgy volt fenttartva hogy Csanád vezértől származik és a királyi udvarral is szoros kapcsolatban volt. De a válaszokat(az értelmeseket) köszönöm.
2018. febr. 19. 23:22
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudom, de ahogy mondod érdekességként jó tudni.
2018. febr. 19. 23:24
 7/19 anonim válasza:
77%

Az ilyen nagyobb ősöktől eredő családok általában egy idő után egymástól többnyire függetlenül vettek fel neveket.

Pl itt vannak a Gutkelendek: [link]

itt felismerhetsz jópár történelmi családot, de egyiknek sincs köze a névadóhoz.


A Csanád-nemzetségből A Makay, Makófalvy, Kémery és Thelegdy családok lettek.


Szóval nem azt mondom, hogy nem lehetsz Csanád őse, de nem tartom valószínűnek.

2018. febr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Azt hittem, a majomtol szarmazol.


Csanad egy telepules is.

2018. febr. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 igen a családok amiket felsoroltál ismerősek, én Thelegdy vagyok, mármint az őseimet hívták így.
2018. febr. 20. 06:16
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Meglepő lenne, ha nem. Ilyen időtávban szinte biztos, hogy találsz olyan vérvonalat a családban amelyik, Árpádig, Csanádig, Artúr királyig visszavezethető (Artúr a népmozgások miatt elképzelhető).
2018. febr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!