Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen név lehet a papíron?...

Milyen név lehet a papíron? (családfakutatás - Kép linkje mellékelve)

Figyelt kérdés

[link]


Az egyik felmenőm édesanyjának a vezetéknevét nem igazán tudom megfejteni. Ez egy 1878-as anyakönyvből származik, hátha valakinek ismerős a név esetleg küllemre, vagy felismer benne egyszerűen egy vezetéknevet. Egyszerű ötleteket is szívesen fogadok.


2018. ápr. 17. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kasfala, de középen meg Kafsala van.
2018. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is Kasfalát illetve Kafsalát olvastam ki belőle.
2018. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is Kasjalát olvasok..

Karjala esetleg? Az egy népcsoport

2018. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
f bocsi :D
2018. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én Kayalát olvastam.
2018. ápr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kasfala, kafsala
2018. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kavfala vagy Kasfala
2018. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy Kavfaler
2018. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kétszer Kasfala, egyszer Kafsala, de ilyen nevekre semmit nem ad a google. Nem lehet, hogy valahol elírás volt Kasfalvi helyett, és ide már rosszul másolták valahonnan?
2018. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! A mai nap más szempontok, keresési kulcsszavak alapján próbáltam megközelíteni az említett személyt, és valahogy egy másik családfa ágon keresztül sikerült eljutnom hozzá. Valóban úgy tűnik, hogy elírásról van itt szó, nem is kicsiről. Ugyanis egy házasságkötési jegyzőkönyvben leginkább úgy vélem, hogy Kasula az említett felmenőm vezeték neve, aki egyébként az egyik szépanyám. A belinkelt képen látható legolvashatóbb formájában a név: [link] Ezen én eléggé valószínűnek tartom, hogy Kasula olvasható. Viszont ami furcsa, hogy a családfakutató adatbázisa alapján európában a 1900-as évek környékén olybá tűnik, mintha ez a név "kihalt" volna. A másik furcsaság, hogy kíváncsiságból rákerestem facebook-on, hogy élnek-e manapság ilyen névvel, és döntő többségében Indiai, vagy legalábbis a környékieket dob ki. No még a végén kiderül, hogy valamilyen Indiai felmenőm is van. :D egyébként a familysearch alapján voltak páran magyarországon ezen a néven, de világszerte is Jó páran viselték ezt a nevet a múlt századokban. Hát mindenesetre kíváncsi vagyok, mik fognak még kiderülni ezzel az ággal kapcsolatban. :) Most épp csehszlovák, és orosz Kasulákat is találtam a régmúltból, úgyhogy bármi lehetséges még. Ha valaki kíváncsi a fejleményekről, szívesen beszámolok a továbbiakban is. Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget, ötleteket mindenkinek! :)
2018. ápr. 19. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!