Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom igazolni, hogy...

Hogyan tudom igazolni, hogy egy felmenőm vitéz volt?

Figyelt kérdés

Az üknagyapám keresztelési és házassági anyakönyvét megtaláltam, majd egy másik rokon házassági anyakönyvében tanúként szerepel az ükapám, ahol már a neve előtt a vitéz szó is szerepel. A halotti anyakönyvét még nem találtam meg interneten, a levéltárban fogom megkeresni. De nincs valamilyen lista a vitézekről? Vagy adatbázis? Esetleg a vitézi rend tudna nekem segíteni?

Ahol tanúként szerepel az az adat 1931-es.


2018. máj. 3. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A Hadtörténeti Levéltárban is érdemes kutatni

[link]

2018. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én megtaláltam benne a vitéz rokont, nézd meg te is a tiédet.

2018. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ki előtt akarod igazolni? Jogilag nonszensz a kérdés, mert a II. vh. után eltörölték a névhasználatban a rangokat, ami mind a mai napig érvényes.
2018. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
2018. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
A 2-es jó linket küldött. Megtaláltam benne dédapámat (ami újdonság nekem, hogy 1. vh.-s nagyezüstje után csak 1927-ben avatták vitézzé), és nagyapámat is (akit meg 18 évesen avattak elsőszülötteként).
2018. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez jo erdekel engem is
2018. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kettes tényleg jót küldött. :)
2018. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Úgy van megcsinálva, hogy aki akarja az mind megtalálja a neki tetsző ükapát.
2018. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nyolcaska, nem levéltárosnak tetszik lenni, jól gondolom?
2018. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az egyik leggyakoribb magyar családnévből csak 8 szerepelt benne országosan, a megyéből az a kettő, pont azon a településen. Azért nem talál igy mindenki magának csak úgy egy szegről lealkasztható vitéz őst...

(Egyébként dédapám nem büszkélkedett vele, pedig ellenséges katonák elfogásáért kapta, ami még békeidő szemléletével sem kegyetlen cselekedet.)

2018. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!