Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti is ilyenek vagytok ha...

Ti is ilyenek vagytok ha szegényen nőttetek fel?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, amióta az eszemet tudom nem kaptam szinte soha meg azt a játékot amit szerettem volna. Pl egy legót se, ruhát is csak amikor muszáj volt. Sosem mentünk nyaralni. A többi gyerek mindig nyaralt és kapott mindenfajta játékot. Tehát hozzászoktam hogy soha nem veszek semmit, soha nem mozdulok ki otthonról. Egy kocsmában is alig veszek valamit. Azóta azért a család helyrejött anyagilag nagyjából, ami nálunk azt jelenti nagyképűen szólva, hogy milliomosként élhetnék. Már 22 felett vagyok, és átlátom a családi helyzetet. Bár vagyon alapján nagyon gazdagnak számítanunk, de valahogy a gyerekkoromban "belémívódott szokások" bennem maradtak. Most sem megyek nyaralni, most sem járok el sehova, pedig lenne miből. Csak van bewnnem egy olyann érzés hogy nem bölcs pénzt költeni, mert még bennem van hogy bármikor kellhet másra. Magyarán szólva iszonyú spúr vagyok, és a barátaim ezt sokszor megjegyzik, hogy ha iulyen gazdag vagy minek spórolsz. De ők ezt nem érzik át. Ők minden évben minimum háromszor mennek nyaralni, kaptak kocsit stb..

Jár még valaki az én cipőmben? Esetleg megosztaná hogy sikerült ezt a "szokást" legyőzni?


2018. máj. 16. 19:15
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Egyszerűen fáj amikor pénzt költök, pedig egészen kicsi összegeket szoktam, olcsó dolgokat veszek. Abba bele se akarok gondolni, egy lány hogyan tolerálná ezt a szokásomat, bár egyszer akivel randiztam elég lekezelő volt, amikor mondtam, hogy sosem megyünk nyaralni...
2018. máj. 16. 19:18
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Egy kocsmában is alig veszek valamit.


NA, innentől annyira nem is érdekel a sírásod.

2018. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Pont azért nem vagyok smucig, mert szegénységben nőttem fel.

De megnézem mire adok ki pénzt.

Viszont alap a jó kaja, és az élmények, tehát minőségi kaja és utazások.

Az autó nem fontos mennyire drága, az csak külsőség, viszont jól öltözöttnek tarthatnak, mert sokszor megkérdezik x vagy y darabot hol vettem mert szuper, egyedi, stílusos. De ez is csak külsőség.

2018. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ez nem sírás, csak egy "szokás". Hangsúlyozom átlag embernél sokkalé több mindent megtehetnék, de emiatta szokás miatt nem teszem.
2018. máj. 16. 19:28
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Mindjárt megsajnállak mert tele vagy pénzzel és nem tudod hogy kell normálisan elkölteni...
2018. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Én ugyan milliomos nem vagyok, de jobb élet színvonalon élek mint anno szüleim...de ettől nem lettem spórolós, csak jobban érzem a pénz értékét.


Mi párommal úgy vagyunk vele, hogy törekszünk ésszerűen költekezni. Felmérjük mi az amiből (ha már megtehetjük) érdemes jobbat venni, és mi az amiből viszont akkor sem ha telne rá. De pl kirándulást szoktunk szervezni, és nincs bűntudatom miatta. (nyilván itt is igyekszünk logikus anyagi határokat felállítani) De ugyanígy élelmiszerből is igyekszünk minőségibbeket venni, mivel az egészség szempontjából fontos..de pl. ruhára akkor sem tudok több 10000ft-ot kiadni, mert egyszerűen felesleges pénzkidobásnak érzem.


A két véglet között meg kell találni egy egészséges átmenetet, mert az sem jó ha szórod a pénzt, de az sem ha csak "kotlasz" rajta.

2018. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szegeny gyerekkorom volt.....

Hasonloan nem nyaraltam, nem volt semmim...

Most jol keresek, es igen nem sporolok... havonta 1 utazás, egy hetvege mindig meg van. Fel evente 1 nagyibb kulfoldi utazas.

Nekem elegem volt abbol, higy meg kenyeret se tudtam enni gyerekkent, es szegyenkeztem mert semmim nem volt. Igy megfogadtam, hogy soha tobbet nem leaz ilyen. Szeretnem elvezni vegre az eletet.... penzem nem vihetem a sirba, es nem tartozok senkinek se elszamolassal, nem vagyok felelos senkiert, igy ennek modja szerint elek!

29/f

2018. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Élelmiszerekből mindig jó minőségüek voltak itthon, és arra nem sajnálom a pénzt. De nagyjából minden másra igen.-
2018. máj. 16. 19:58
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, bár most sem vagyok igazán gazdag

19/L

2018. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Én az ellentéte vagyok. Pont azért veszek meg mindent, amit akarok, mert nem akarok úgy élni, mint akkor.
2018. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!