Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Hernádi családnév milyen...

A Hernádi családnév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2018. máj. 21. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem német
2018. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Hernádi eredetű.



Bocs, nem hagyhattam ki. Ez az életem.

2018. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
56%
Hogy lenne már német eredetű...Hernád egy magyar település, szóval magyar eredetű.Egy csomó olyan vezetéknév van ami egy település "i" képzős alakja.
2018. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De olyat is hallottam már, hogy szláv, mert a Szlovákiából eredő Hernád (Hornád) folyó környékiekre mondták, illetve olyat is olvastam, hogy ez egy zsidó név, szóval én már nem tudom mit higgyek.
2018. máj. 21. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóban és írásban is értem a szlovák nyelvet, ezért a kérdésedre elindult a fantáziám. Nyomatékosan hangsúlyozom, hogy az alábbi eszmefuttatásomnak semmi tudományos alapja nincs, csak fantáziálok. Szerintem a német "Horn"-nal semmi kapcsolat nincs, habár Kelet-Szlovákiában sok németajkú ember él. Szlovák eredetűnek inkább gondolom, mert:

- hor(a) = hegy, erdő

- nad = felett. Tehát "hegy fölötti", "hegy mögötti", "hegyen túli" (A "nad" mindhárom változatra használatos a szlovák nyelvben).

Hangsúlyozom, hogy következtetésemnek semmi tudományos alapja nincs. Ennyire fontos ez Neked? Nem ítélkezem feletted, de fölösleges ezt firtatnod. Elismerem - a Te dolgod.

2018. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Többségében magyarosított név lehet. Aztán hogy miről?

Egyet tudok: Herz.

2018. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Hernád egy Pest megyei település, illetve egy észak-magyarországi folyó neve. Szlovák eredetű név, mint fentebb megfejtették, de az -i képzős, ebből képzett név már nyilván magyar.
2018. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg magyar. Hernád településről vagy a Hernád folyó környékéről származó.


De a magyarosított (pl. zsidó) neveknél is gyakori a random településnév + i forma. Szóval akár az is lehet.

2018. máj. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor ugye nincs kizárva, hogy zsidó név is lehet?
2018. máj. 22. 16:49
 10/13 anonim válasza:
100%
Nem lehet zsidó név, csak zsidó személy neve.
2018. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!