Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti miért szeretitek visszakere...

Ti miért szeretitek visszakeresni a családfátokon lévő személyeket?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A nosztalgia. Más értelme nincs. Furcsa dolgokat lehet egy "magyar" családfán találni:)
2018. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék róluk tudni, ha már nem ismerhettem meg őket.

Legalább, hogy melyik korban, milyen történelmi események között és hol születtek, éltek, haltak meg.

Például az egyik felmenőm Bem apóval jött Magyarországra a függetlenségünkért harcolni. Arra is kíváncsi voltam, amikor elindultam a kutatásban, hogy mi volt a foglalkozásuk, mesterségük. Kiderült, hogy több felmenőmnek kiváló kézügyessége volt, remek iparosok voltak. Jómagam elméleti ember vagyok, de sosem okozott gondot a kézművesség. Hát megtaláltam a vonalat, hogy honnan az affinitás. Fontosnak tartom, hiszen az egyenesági felmenőim génjeit hordozom és adom tovább.Ez is természetes emberi ösztön, megismerni a személyes múltat, a család múltját. Ugyanolyan fontos, mint a hely története, ahol élek, az ország, a nép története, amelyikhez tartozom. A jelenedben benne van az őseid múltja is. A jellemedben is.

2018. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

2-es vagyok.

Összefoglalva azt mondhatnám, hogy az emberi ösztönök világába tartozik a gyökerek keresése. Aki gyökértelen, az bizonyos szempontból életképtelen, de legalábbis talajtalan lelkileg, szellemileg, akár szociálisan is az lehet. Kellenek a gyökerek, akárki akármit is mond.

2018. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeretnék róluk sok információt megtudni meg persze a nevüket és foglalkozásukat sőt akár ma élő rokont is lehet találni akivel egyezik a családfád
2018. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért hogy saját magamat jobban megismerjem ill. hogy motivációt gyűjtsek, de a “hírességek” hidegen hagynak, engem pont az “egyszerű” emberek nehéz sorsai és az abból való kilábalásuk érdekel, az adja a legtöbb inspirációt.
2018. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!