Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatók, az alábbi...

Családfa kutatók, az alábbi könyv értelmezése?

Figyelt kérdés

[link]


Melyik oszlopban miről van szó? Sajnos ezen már nem tudok kiigazodni,a neveket is alig tudom kibogaraszni:(


2018. aug. 21. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, mit akarsz keresni. Bár ilyen anyakönyvet nem láttam még, pedig régóta foglalkozom ezzel.

Itt csak nevek vannak, az első sorban ugyanaz végig ( Joannes Komáromi), Az utolsóban vannak a hónapok is napok.

Talán ez házassági anyakönyv lehet, ahol felírták a házasulandók nevét, a szülők és a tanuk nevét, valamint a dátumot.

2018. aug. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első oszlopban valószínűleg a pap/lelkész neve van. A második oldalon az utólag írt fejléc szerint ez házassági, bár szerintem inkább születési/keresztelési könyv.

Véleményem szerint:

1. oszlop: a keresztelést végző személy (ezért ugyanaz a név mindenhol)

2. oszlop: a keresztelt gyermek neve

3. oszlop: apa

4. oszlop: anya

5. és 6. oszlop: keresztszülők

7. oszlop: a keresztelés dátuma


Pl. az első sor: keresztelt Joannes Komaromi. A gyermek Mihály Nempti -> szülei: Joanes Nempti és Catherina Molnár; keresztszülők: Füleki István és Borbély Anna; a dátum: május 25.

2018. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A FB-on vannak Családfakutató csoportok, ott sokszor tudnak segíteni az ilyen régi anyakönyvek kiolvasásában. (előző voltam)
2018. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Házassági szerintem azért nem lehet, mert ahhoz kevés a név, legalább 8 kéne (menyasszony-vőlegény (2); azok szülei (4); tanúk (legalább 2) = 8 név itt csak 5 van, pont megfelel születésinek (pontosabban inkább keresztelésinek). [előző kettő voltam]
2018. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fb-on "Származásfa - kezdő csoport"
2018. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!