Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

Családfa kutatók, az alábbi könyv értelmezése?

[link]

Melyik oszlopban miről van szó? Sajnos ezen már nem tudok kiigazodni,a neveket is alig tudom kibogaraszni:(

2018. aug. 21. 02:15  Privát üzenet  

A válaszok

Az attól is függ, mit akarsz keresni. Bár ilyen anyakönyvet nem láttam még, pedig régóta foglalkozom ezzel.

Itt csak nevek vannak, az első sorban ugyanaz végig ( Joannes Komáromi), Az utolsóban vannak a hónapok is napok.

Talán ez házassági anyakönyv lehet, ahol felírták a házasulandók nevét, a szülők és a tanuk nevét, valamint a dátumot.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. aug. 21. 06:50 Privát üzenet

Az első oszlopban valószínűleg a pap/lelkész neve van. A második oldalon az utólag írt fejléc szerint ez házassági, bár szerintem inkább születési/keresztelési könyv.

Véleményem szerint:

1. oszlop: a keresztelést végző személy (ezért ugyanaz a név mindenhol)

2. oszlop: a keresztelt gyermek neve

3. oszlop: apa

4. oszlop: anya

5. és 6. oszlop: keresztszülők

7. oszlop: a keresztelés dátuma

Pl. az első sor: keresztelt Joannes Komaromi. A gyermek Mihály Nempti -> szülei: Joanes Nempti és Catherina Molnár; keresztszülők: Füleki István és Borbély Anna; a dátum: május 25.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. aug. 21. 09:50 Privát üzenet
A FB-on vannak Családfakutató csoportok, ott sokszor tudnak segíteni az ilyen régi anyakönyvek kiolvasásában. (előző voltam)

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. aug. 21. 09:54 Privát üzenet
Házassági szerintem azért nem lehet, mert ahhoz kevés a név, legalább 8 kéne (menyasszony-vőlegény (2); azok szülei (4); tanúk (legalább 2) = 8 név itt csak 5 van, pont megfelel születésinek (pontosabban inkább keresztelésinek). [előző kettő voltam]

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. aug. 21. 09:58 Privát üzenet
Fb-on "Származásfa - kezdő csoport"

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. aug. 23. 22:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A LEZSÁK családnév eredete, értelmezése érdekelne?
A "Magyar ipar almanachja" c. könyv mennyire hasznos, ha családtörténeti adatokat keresek?
Tarot kártya, Lenormand kártya értelmezése könyv nélkül?
Hogyan lehet kezelni egy erőszakos, mindenbe beleavatkozó és néha rosszindulatú anyát? (Könyv vagy valami szakember? )
A LEHŐCZ családnév eredete, értelmezése érdekelne?
A PERENTA családnév eredete, értelmezése érdekelne?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!