Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Levéltárban hogy működik a...

Levéltárban hogy működik a személyes kutatás?

Figyelt kérdés
Eddig még csak familysearchon kutattam. Ha odamegyek a levéltárba,mit kell mondanom? Úgy értem,hogy konkrét személyre kíváncsiak,vagy ha azt mondom,hogy a születési anyakonyveket szeretném átnézni ettől eddig,akkor ideadjak? Úgy általában hogy szokott ez kinézni?

2018. aug. 25. 21:27
 1/4 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Gugli a jóbarátod:

[link]

2018. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, és megtisztelő válaszod, 1#.
2018. aug. 25. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:

A familysearch-en a Search-Catalog menübe beírod a települést és a vármegyét, országot. Ott vannak az egyházi anyakönyvek is.

Ha olyan kell, ami nincs fent, az is fenn lesz elvileg, de akkor marad a levéltár. Erre pedig már az 1# által küldött link válaszol.

2018. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es által linkelt oldal jó, de elég általános.

Én azt javaslom, hogy annak a levéltárnak az oldalát keresd fel, amelybe menni szeretnél.

Minden levéltárnak van egy jegyzéke, amelyben le van írva, hogy mi milyen számon, hányas kötetben található meg. Ha nem igazodsz el rajta, telefonon vagy e-mailben kérj segítséget az adott kutatószolgálattól, mindent el fognak mondani.

Tudni kell, hogy NEM úgy működik mint egy könyvtár, hogy bemész akkor rögtön leszedegeted a polcról, ami neked kell. A kérést néhány nappal a látogatás előtt el kell küldeni, és visszajelzést kapsz, hogy melyik napra tudják előkészíteni.

Én pont a héten voltam a Pest megyei Levéltárban, a nyári zárás előtt (július vége) küldtem el a kérést, 23-ára tudták előkészíteni. Egész napos programra készülj, mi a lányommal ketten mentünk nyitásra, zárásig ott voltunk és nem végeztünk.

2018. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!