Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek mikorra lesz...

Szerintetek mikorra lesz minden adat indexelve FamilySearch-on?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Minden filmezett anyag fenn lesz elvileg 2020-ig, de nem hiszrm, hogy kereshető adatbázis (index) lesz mindenből. Pl.: egyháziak esetén csak a születésekre tudsz rákeresni, a házasságiakat magadnak kell megtalálnod, index nélkül. Ez persze csak akkor lehet gond, ha a házasságkötés nem a későbbi lakhelyen történt és nem tudod megállapítani a házasulandók születési helyeit.
2018. szept. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Én is úgy tudom, hogy 2020-ra minden fent lesz, remélem így is lesz!
2018. szept. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Én az indexelteket nem is nagyon nézem, megmondom őszintén. Eddig szinte mindenkinek (az általam biztosan ismerteknek is) el voltak írva az adatai. Olyan kifordított nevekkel találkoztam már, hogy csuda! Mivel többnyire nem magyar anyanyelvűek csinálják, ezért szerintem nem is tudnak hová tenni bizonyos betűket. Én jobban bízom a saját szememben, hogy mit olvasok ki, ezért a képeket nézegetem inkább és az alapján keresek.
2018. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én a rákeresést egy + opciónak használom, el van írva sokszor, ez tény, de a legtöbbször még így is segítség volt nekem.

De több olyan felmenőm van akiknek tudom a születési ill. a gyermekük születési helyét, a házasságot még sem találom, anélkül meg hiába valószínűsítem, hogy az a születés ami kb. stimmel az ő valószínűleg, de a szülei neve (jobb esetben) a házasságnál szerepel, így nem írom be, mert addig nem tekintem biztosnak. Ilyen kor lehet nagy segítség lenne, ha a házasságokra is lehetne keresni, ill. 1895 utáni adatokra. A halálozás meg egy + szintén, azt én kifejezetten nem keresem mondjuk.

2018. szept. 11. 13:59
 5/17 anonim ***** válasza:
1895 utáni anyakönyv sok van fent. Ha a helyet tudod, meg az időt is, akkor nagyon gyorsan meg lehet találni. Tény, hogy türelem kell hozzá, de én eddig szinte mindent megtaláltam, amit kerestem, csak a képek alapján.
2018. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az ok. De pl. az 1895 utáni adatok elég kesze-kuszán vannak fenn. Vagy pl. a görög katolikus anyakönyveknél a születések sincsenek indexelve.

Mondjuk azok a házasságok, amiket írok mind 1895 előttiek és római katolikusok, hiába néztem át mindkét érintett falut egyikben sem volt.

2018. szept. 12. 13:16
 7/17 anonim ***** válasza:

Környező falvakban érdemes megnézni, van amikor másutt vezették.

Az 1895. utáni adatok teljesen rendezettek, megyénként, helyiségenként le lehet keresni az anyakönyveket. Semmi kuszaság nincs benne.

2018. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Úgy már én is jártam, hogy kerestem egy faluban egy házassági anyakönyvet, és egy tök más faluban találtam meg. Egész egyszerűen azért, mert az egyik faluban összeházasodtak, pl a lány szülőfalujában, de a fiú szülőfalujában éltek az esküvő után. Ez előfordul.
2018. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7# Indexelve nincs 1895 után pár keleti megyén kívül semmi. A képek pedig 1895 előtt is fenn vannak egy ideje, a Search - Catalog menüpontban.
2018. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Meg Budapestet is elkezdték 1895 után. Az is halad.

Csak sajnos az 1895 utáni indexelés kicsit hibás. Összekevert helynevek pl.

2018. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!