Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kiadják a születési/házassági/...

Kiadják a születési/házassági/halotti anyakönyvi kivonatokat? Ha igen hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy családfát szeretnék készíteni, és arra lennék kíváncsi, hogy pl. az én üknagyapám anyakönyvi kivonatát meg tudom-e szerezni? Ha igen hol, és mit kell hozzá tudni?

Értelmes válaszokat előre köszönöm, akik meg értemetleneket írnak, azok találjanak valami más hobbit.


13/F



2018. szept. 16. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Szia! Az anyakönyvvezetőknél érdeklődj első körben.
2018. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Familysearch.
2018. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Familysearch oldalon beregisztrálsz, és tudsz keresgélni.

Egyszer próbálkoztam a plébánián, de mivel sokalltam az árát (2500 Ft/ anyakönyv), nem kerestem őket többé.

2018. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Először is jó tudni:

Hogy hívták?

Hol, mikor született? Mikor, hol házasodott?


1895-től van állami anyakönyvezés, azelőtt egyházi volt.

Ahogy előttem is írták a family search jó erre, ha régebbit keresel.

2018. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
*Mivel kiskorú vagy, lehet hogy nem lesz egyszerű, de ezt nem tudom.
2018. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Élő személyek esetében 100% nem, halott személyek esetében, ha igazolod azt, hogy a szülőd, vagy hozzátartozód volt az illető. Interneten meg sehogy.
2018. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiadni nem biztos, hogy kiadják, de Familysearch.orgon fenn lehet. De valóban, ha interneten keresztül keresel akár levéltárat, akár anyakönyvvezetőt, nem adja ki (e-mail), maximum telefonon, de az is kétséges.


Ugyanakkor a familysearch-re regisztrálsz, akkor a Search-Catalog menübe beírod a helységet, ahol ükapád született (vagy ahol volt annak a helységnek az anyakönyvezése, mondjuk szomszéd falu, közeli jelentősebb falu). Ha 1895 utáni, akkor - Pest megyét, Erdélyt, Kárpátalját, Felvidéket és Délvidéket kivéve, mivel onnan nincsenek polgári anyakönyvek - a Hungary - Civil Registration-ot kell keresni. Ezen belül értekemszerűen a születésieket. Ha 1895 előtti, akkor azt is tudnid kell, milyen vallású volt, de ebben az esetben Felvidéken és Pest megyében is találsz adatokat, ilyenkor pl.: a Hungary - Reformed Church iratait kell keresned, ha mondjuk református volt az ükapád (van olyan, hogy elfelejtettek valamit lefényképezni/mikrofilmezni sajnos, de kevés). Erdély, Kárpátalja és Délvidék sajnos 1895 előtt sincs meg, szóval azt buktad, ha ott keresel, de Mo. és Felvidék esetében a keresztelések közt keresni is tudsz (Search - Records menüpont).

A honlap angol nyelvű a regisztrációt és pár egyéb dolgot kivéve (egy-két szó vagy mondat). Ha nem érthető, keress privátban!

2018. szept. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!