Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Ambrus családnév milyen...

Az Ambrus családnév milyen eredetü?

Figyelt kérdés

Eddig magyarnak tartottam, és most többen említették, hogy ez roma származásra utal, mások szerint meg erdélyi. Igazán nem lenne probléma, csak meglepödtem, erre még véletlen sem gondoltam volna.

Ezért ha valaki tud erröl infót, nagyon örülnék neki!



2018. okt. 7. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2018. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Én egy Ambrus családot ismerek és ők romák.
2018. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kolléganőm Ambrus vezetéknevű és erdélyi származású. Elmondása szerint Erdélyben ez elég gyakori vezetéknév.

Romát sose hallottam ilyen vezetéknévvel.

2018. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Whiskeyt vigyél ha mész hozzájuk, Attila nagyon szereti.
2018. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ma 12:18: ?????
2018. okt. 8. 15:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ambrus Attilára, a viszkisre gondolt. Egyébként ő is erdélyi származású.
2018. okt. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazán nem tudom, kicsoda, nem ismerem (de nem is MO-on élek), de köszi a felvilágosítást.
2018. okt. 9. 14:35
 8/12 anonim válasza:
A dédnagynéném német volt Gerstenmayer családnévvel,a férje Ambrus vezeték nevű,de Őt is németnek gondolom.
2018. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vezetéknevem is Ambrus, eredete nem tudom mi, de annyi biztos, hogy nem cigány. Szerintem ez valami felvett keresztény név. A legrégebbi Ambrus a családban akit tudok az Ambrus János, a dédöregapám volt, ő eredetileg békéscsabai és fixen nem volt cigány. Valószínüleg sok szlovák ős is van a családomban lévén , hogy Békéscsabára rengeteg tót települt be. Csináltam dns tesztet is, az sem mutatott ki cigányt bennem(németet viszont hozott ki nem is keveset de az anyai részről jön, de szlovákot is kihozott, ez valószínüleg legnagyobbrészt apumtól)
2022. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
KÖszi a választ, ugyan már nem egészen aktuális, de attól még hasznos az infó.
2022. márc. 10. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!