Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Family search catalogok közt...

Family search catalogok közt hol találok keresztelési bejegyzést Eraberg, Morvaországból?

Figyelt kérdés

Egyik ősanyám ott született és nem találom family search-ön.

1873.szept.30-án született Erabergben (lehet rosszul olvastam)


Szülei Schreivogl András és Nebenfüler (vagy Vebenfüler) Julianna



2018. okt. 12. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd az eredetit? Akkor le tudnám ellenőrizni.
2018. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


[link]

2018. okt. 13. 19:25
 3/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: Megnéztem, a morvaországi Erdbergről van szó, ma "Hrádek u Znojma" a település neve. Familysearch-ön nem találtam az anyakönyveket, de a brnoi levéltár anyakönyvei különben is fenn vannak a neten. Itt a link Schreivogel Terézia születési bejegyzéséhez:


[link]

2018. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A szülők Erdberg 193-as szám alatt laktak, az apa Andreas Schreivogel, erdbergi lakos, Josef Schreivogel és a már elhunyt Elisabeth Mühlberger fia. Az anya Julianna Nebenführer, a már elhunyt Ferdinand Nebenführer erdbergi lakos és Maria G...baum lánya. Sajnos az anyja nevét nem tudom elolvasni, mert elég rossz a kép minősége.
2018. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Aztaaaa nagyon szépen köszönöm!!!! Eszmeletlen ügyes vagy
2018. okt. 13. 20:45
 6/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudok azon az olfalon keresni vagy kepet letölteni?
2018. okt. 13. 21:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha rákattintasz a "Hrádek" feliratra, akkor kilistázza egy táblázatban a helység összes elérhető anyakönyvét. A táblázat sorainak a végén a nagyítóra kattintva jelennek meg a szkennelt oldalak. A mentéshez regisztrálni kell, ha ezt megtetted, akkor a nézegetés közben látni fogod majd a lehetőséget a lapozás mellett.
2018. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Megtaláltam közben a szülők házasságát:


[link]


1867. június 4-én házasodtak össze Erdbergben, annyi pulsz infó van még, hogy Andreas Schreivogl 34, Juliana Nebenführ 27 éves volt. A menyasszony eredetileg a 127-es szám alatt lakott. Itt az anyja neve is jobban kivehető, szerintem Anna Maria Grühbaum.

2018. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet úgy keresni mit family searh-ön? Szóval név alapján?
2018. okt. 13. 21:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, marad a lapozgatás. De néhány anyakönyv végén van index, az azért segít.
2018. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!