Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnék a családfakutatá...

Hogyan tudnék a családfakutatásban tovább lépni (1800-as évek)?

Figyelt kérdés

Tudom az illető elhalálozási idejét, azt is, hogy hány évesen halt meg, ebből következik, hogy 1870-ben született. Azt is lehet tudni idős rokonok elmondása szerint, hogy jánoshidai, mert életében gyakran emlegette, hogy ő oda való. 1870-ben találtam ugyanezen egy ember akit ott kereszteltek meg ezen a néven. Hogyan győződhetek meg róla, hogy valóban ő az? A potenciális apa keresztneve elég ritka (Flóri) így talán tudnék tovább is haladni visszafelé, de nem vagyok benne biztos, hogy valóban ők-e a szülők.


A familysearch.org keresztelési nyílvántartásaiban bogarászok, de elakadtam.



2018. okt. 14. 14:05
 1/4 A kérdező kommentje:
1957-ben halt meg, halotti anyakönyvi kivonatot tudok-e kikérni?
2018. okt. 14. 14:43
 2/4 anonim válasza:
Ha bemész a helyi levéltárba,viszel magaddal beleeggyező nyilatkozatot (amit le tudsz tolteni a honlapjukrol,higy ne kelljen dupla utat tenned) akkor megmutatják neked,ha tudod a pontos dátumit.Ha szerencsédvan jó fejek,és pontos dátum nélkül is engesik,hogy végig lapozd az 1975-ös halotti könyvet,én nem tudtam az ükapám halálának dátumát,csak körülbelülre,a helységet viszont igen,és engedték.1976-ben meg már szépen vezették.Pontos születési dátum,hely,házastárs és szülők neve,lakcím,esketése helye és idelye is szerepel. Sok sikert
2018. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. okt. 14. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg Familysearch-on a halálozási anyakönyveket, van ahol a '80-as évekig is fenn van.

Ha esetleg a házasságkötéséről tudsz valamit, akkor az is jó lehet, kutathatsz a házassági anyakönyvekben is.

2018. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!