Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vajon egy X egyházmegye...

Vajon egy X egyházmegye tárol-e mikrofilmen anyakönyvi kivonatokat?

Figyelt kérdés
A trianon előtti, mai burgenland területén élt őseimet kutatom, de a megyei levéltárakban elég hiányosak az egyes településekről összegyűjtött iratanyagok. 3 egykori vármegye összevonásával jött létre a mai GYMS megye, viszont azt nem tudom, hogy az lehetséges-e, hogy mondjuk a Győri egyházmegye tároljon ilyesmit?! Megyei levéltárakban már a lehetséges összes adatot összegyűjtöttem, a külföldi kutatás viszont macerás. Valaki hasonló cipőben? Ötletek? Előre is köszönöm!
2010. jún. 24. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Miért pont mikrofilmen? Nem lehet, hogy videókazettán tárolja? :D


Egyébként meg milyen rohadt érdekes, sőt inkább szégyenletes dolog az, hogy sok ember tudja, hogy a barátok köztben ki kivel kúrt éppen, meg kinek ki a rokona, vagy épp melyik hollywood-i sztár kivel toszik, viszont nem tudja, hogy ki volt adott esetben a saját dédöregapja.

2010. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem,hogy találsz mikrofilmen tárolt adatot. Egyházmenyéknek levéltára biztosan van..

De ha tudod a születési heylket vagy azt,hogy kit hová temettek akkor temetői iratok, keresztelési, házassági és hasonló anyakönyvek a helyi lelkészi hivatalban meg kell legyenek. Nálunk pl egészen az 1700-as újra betelepülésig meg vannak ezek az anyakönyvek.

2010. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A kérdés folytatásaként leírtam, hogy ezek a települések elcsatolt területeken vannak (Rust, Lindgraben, Eberau stb.) és még itthon is húzzák a szájukat az egyházmegyékben, ha családfakutató érkezik oda a kérésével. Ezért írtam, hogy valszeg külföldön macerásabb. A lényeg az, hogy az itthoni dolgokat ismerem, egyeneságon sikerült 1715-ig is eljutnom az egyik anyai ágon, viszont ugye a külföld az más. Ezért érdekelne, hogy mondjuk az 1920 előtti Magyarországhoz tartozó területekről van-e itthon valami anyag, ami nem állami levéltárban található?! A levéltárban elképzelhetőnek tartották de ők sem tudják biztosan.

2010. jún. 24. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A Győri Egyházmegyei Levéltár honlapján sok digitalizált anyakönyv hozzáférhető jutányos áron. Letöltésre is van lehetőség. Én használom, és elégedett vagyok vele. A burgenlandi egyházi anyakönyvek sajnos csak 1827-től vannak meg a Magyar Országos Levéltárban. A korábbiakat egyelőre csak helyben lehet kutatni az adott település plébániájának az iratai között. Digitalizálásuk folyamatban van. Remélem, tudtam segíteni.
2013. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell helyben kutatni az 1826 előtti anyakönyveket. A Kismartoni Egyházmegyei Levéltárban össze vannak gyűjtve a plébániákon vezetett anyakönyvek. Előzetes egyeztetés után Kismartonban kutathatóak az iratok.
2016. jan. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!