Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Emigrált rokonokról hol...

Emigrált rokonokról hol találok infót?

Figyelt kérdés
Az ükpapám szülei emigráltam amerikába,a szülők első körben a lányaikat vitték ki,a két fiút (az ükapámat és a testvérét) egy "barátjára " bízta a szépapám,aki intézetbe adta a srácokat.Mire vissza jött 1 hónappal később az apukájuk,már nem találta a fiait :/ a kérdésem,hol találhatok infót az ükapám testvéreiről és szüleiről ha csak a szülei nevét tudom?

2018. okt. 20. 00:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy matekpélda?

Ha az ükapád eltűnt gyerekkoréban és azóta nem tud róla senki semmit, hogyan születtél meg?

2018. okt. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban az időben a bbevándorlók az Elis Islandra mentek, melynek van egy jól kifejlesztett honlapja. Azután a keresőbben élheted ki magad. Én is úgy találtam meg a rokonaim.

Azonban más tapasztalatok alapján is mondom, az óperencián túliak nem olyan nosztalgiások, mint mi vagyunk. Inkább csak a saját prolémáikkal vannak elfoglalva.

2018. okt. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es értelmezd,amut írtam.A szüleit többé nem látta.

De ha úgyis lett volna ahogyan te "értelmezted" attól miért ne születhettem volna meg? Nem azt írtam,hogy gyerekkorában meghalt. ....


2-es köszi a választ!

2018. okt. 20. 07:35
 4/14 anonim ***** válasza:

3: Ha valaki pl. 7 évesen eltűnt és azóta senki se látta, senki se tud róla semmit annyira, hogy most meg kéne találni, az ellentmond annak, hogy tudod róla, hogy később, hogy családot alapított és Te vagy most a dédunokája... Ez csak fordítva lehet. Előbb lett az ükapád, és aztán tűnt el.

Ebben a történetben az emigrált család a mesélő, miszerint keresték a gyerek ükapádat, de nem találták.

Ha az ükapád lenne a mesélő, honnan tudná, hogy az emigrált család kereste őt?

2018. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Familysearch-on fenn vannak az emigrálási papírok, hajóbeszállólisták (nem tudom magyarul minek hívják ezeket). Én is találtam több oldalági rokont, akik emigráltak, volt akinél leszármazottakat és a Cleveland-i sírkővét is megtaláltam. Hátborzongató, hogy pl. a Carpathia-n emigrált amerikába (ami később a Titanic utasait mentette ki).

Ha megvan a nevük, születési anyakönyvükből az adataik, nagy eséllyel találsz a '20-as, '30-as, '40-es évekből népszámlálási listákat pl.

2018. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hol keresem ezekez fs-en?
2018. okt. 29. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Én eddig véletlenül bukkantam ilyen papírokra. Ugyanis rápróbálkoztam a keresésbe az adott illetőre, csak a születési helyet ne írd be, csak hogy Hungary, szóval nekem több esetben is így dobott ki ilyen beszálló papírokat (nem tudom mi a neve ezeknek a dokumentumoknak).

pl. [link]

Neki később megtaláltam a halálozási anyakönyvét is amerikában a sírkövét egy másik oldalon, tovább több népszámlálási dokumentumot.

2018. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

probált itt


#5

2018. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismét én.

[link]

itt beírod a nevet és a Records fülről átlépsz a Collections-ra. Ott pedig bejelölsz Migration & Naturalization fülön mindent, de figyelj oda, hogy minden meglegyen.

Így a legegyszerűbb és a leghatékonyabb.

2018. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm!!!
2018. okt. 31. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!