Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki kicsoda? 2. ik? Vagy 3. ik...

Ki kicsoda? 2. ik? Vagy 3. ik fokú rokon?

Figyelt kérdés

Anyum testvérének az unokája nekem ki?

Szóval anyum édes bátyájának a gyermekénej a gyermeke..nekem. Ki?


2018. okt. 24. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gugli -> rokoni kapcsolatok

És máris választ kapsz.

2018. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2018. okt. 24. 15:36
 3/14 anonim ***** válasza:

kettő = 2

második = 2.

2018. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Anyud testvérének a gyereke az unokatestvéred. Az unokatestvéred gyereke meg a másodunokatestvéred.
2018. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"Anyud testvérének a gyereke az unokatestvéred. Az unokatestvéred gyereke meg a másodunokatestvéred."


Az első felét nem kérdezte, a második fele meg nem igaz.

2018. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

Röviden mondva: anyád testvérének a gyereke nem más, mint az unokatestvéred gyerek. Nincs rá kifejezés a magyar nyelvben.

Levezetem? Anyád testvérének (nagybácsidnak, nagynénidnek) a gyereke - a te unokatestvéred. Az unokatestvéred gyerekére (mint az előbb is írtam), nincs a magyar nyelvben kifejezés. Helytelen az, amit fentebb írtak, hogy ő a másod unokatestvéred. A másod unokatestvéred nem más, mint a nagyszülőd testvérének az unokája, azaz testvérek a nagyszüleitek.

2018. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Helyesbítek: Helytelenül írtam ezt: "...anyád testvérének a gyereke nem más, mint az unokatestvéred gyereke".

Helyesen (ahogy a továbbiakban leírtam): "...anyád testvérének a gyereke nem más, mint az unokatestvéred. Az unokatestvéred gyerekére nincs a magyarban kifejezés. Egyszerűen: ő az unokatestvéred gyereke.

2018. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! Akkor minden képpen 2.ik unoka testvér...
2018. okt. 24. 23:49
 9/14 A kérdező kommentje:
Sosem nevelkedtünk együtt de most megismerhetem.... köszönöm
2018. okt. 24. 23:52
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
NEM, nem másodunokatestvér. Nem nézted meg a táblázatot a rokoni kapcsolatok címszó alatt?
2018. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!