Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hány évesen kezdtetek bele a...

Hány évesen kezdtetek bele a családfa kutatásba?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy kb. mikor kezdtétek el, mióta csináljátok, és hány évesek vagytok?

Én nagyapám hatására kezdtem el, már jó pár éve, sok segítséggel (a nagyszülők részéről) csinálom.

Azt vettem észre, hogy velem egyidősek nem nagyon csinálják, valószínűleg nem érdekli őket(?). Úgy érzem kilógok ezzel valamennyire közülük (ez szerintem nem feltétlenül baj).

Van akit már kamaszként érdekel ez?


16/f



2018. nov. 13. 21:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Hetven elmúltam, de 30 éven belül nem tervezem, hogy elkezdem.
2018. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
5%
Ennél nagyobb időpazarlást nehezen tudnék elképzelni.
2018. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó az igaz hogy idö igényes de nagyon sok érdekeséget megtudhatunkba az ösökröl :)
2018. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
9%
#13: Milyen olyan információt tudhatnék meg az őseimről, ami bármilyen formában is befolyásolhatná az én életemet?
2018. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
16 voltam
2018. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen kezdtem el a családfakutatást,mert a családom sokat beszélt róla,hogy anyai ágról Lengyelországból származunk,illetve apám is beszélt róla,hogy apai nagyanyám fiatal korában jól beszélt szlovákul.

Most 26 éves vagyok és elég sok ősömet felkutattam és már nem is nagyon tudom tovább kutatni a családfámat.

A legkorábbi ősöm akit sikerült felkutatni Liptó vármegyéből származik és 1644-ben született.

Volt olyan családtagom aki elkérte a családfát,mert őt is érdekelte a téma,de sok más ember baromságnak tartja,hogy érdeklődök az őseim iránt.

2018. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
#14 Az életünket nem befolyásolja inkáb csak érdekeségek derülhetnek ki.
2018. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Már nagyapám szeretett volna USA-ba ment rokonok után kutatni.

Apám állította össze a családfát. Én 25 évesen kezdtem bekapcsolódtam.


Most 26-27-ként már a sajátom mellett feleségem családfáját építem.


Addig kezd el még élnek azok akiktől kérdezhetsz, régi fényképeket, leveleket, anyakönyveket, katonakönyveket gyűjthetsz. (Ezeket beszkenneltem, hogy megmaradjon későbbre.) Ezért érdemes minél előbb.


Kamaszként egyáltalán nem érdekelt, de szerettem a régi sztorikat, sajnos sok mindenre elpazaroltam a szabadidőm így visszagondolva.


Végül is a családfaépítés is egyfajta hobbi, ami még érdekes is.

Ha éppen most van kedved hozzá, akkor mért ne?

2018. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron kezdtem el, de sajnos abbamaradt. De tervezem folytatni :)
2018. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, az lemaradt hogy 16/l :D
2018. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!