Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha utólag derül ki hogy az...

Atesz 90 kérdése:

Ha utólag derül ki hogy az apám valójában nem a vér szerinti apám, fordulhatok birósághoz az igazi apámmal szemben hogy ő mint a fiát soha nem támogatott semmilyen módon?

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 07:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Hany éves vagy?
2018. dec. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem.

Az anyukád dolga lett volna, hogy jó embert pumpoljon. Nem a fickó felelőssége. Egyébként biztos volt oka rá, hogy a mostanit válassza.

2018. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Fontos lenne tudni, hogy hány éves vagy illetve hogy az akit az apádnak hittél konkrétan milyen módon lett az
2018. dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem. Ő akkor és onnantól lenne köteles, amikor hivatalosan is be van jegyezve apaként. Ennek az a módja, hogy a jelenlegi nevelőapádat, aki egész életedben nevelt, az apaságát megtámadják, és bíróságon szüntessék meg az apasági jogát. Szerintem ez önmagában is elég macerás. Ha már nincs hivatalosan apás, akkor indítható apasági kereset. Ha a bíróság is helyt ad ennek, akkor se számíts arra, hogy visszamenőlegesen behajtják rajta a vélt elmaradást.


18 év alatt amúgy is a szülői jogokat gyakorló személy intézi a hivatalos ügyeidet. Max annyit tehetsz, hogy elmész a gyámügyre tájékozódni.


Mindenesetre szemétség azzal szemben, aki felnevelt téged.

2018. dec. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. dec. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, normális körülmenyek között nevelkedtem, a tesóm pont 10 évvel idősebb tőlem, igazábol szeretnék erről otthon beszélni egyszer, és apasági tesztet csináltatni, mert nállunk mindenki világosbarna kék szemü, én fekete hajú és zöldesbarna szemü, ez keltette fel a figyelmem annó
2018. dec. 27. 09:33
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Én a helyedben örülnék neki, hogy volt olyan férfi, aki a fiaként felnevelt. Már Hamurapi idején is akkor vágták ki a gyerek nyelvét, ha annak a férfinak mondta azt, hogy: "Nem vagy az apám.", aki felnevelte. Ha a szeretetet megkaptad, akkor semmi gond, de ha nem kaptad meg, akkor sem tudom, mit vársz egy olyan "apától", aki sohasem támogatott, s ezek szerint nem is vállalt, mint gyermekét.
2018. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
És van tipped,hogy ki az apád? Mert, ha csak a külső jegyeid miatt gondolod, akkor tanulj biológiát és dolgozzák a pénzért nem mást akartál pumpolni.
2018. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Képes lennél csak azért kellemetlen helyzetbe hozni apádat meg anyádat, mert más a szemed meg a hajad színe mint a család többi tagjának? :D Nem hiszem el, hogy egy 28 éves felnőtt férfinek ennyi esze van, szerintem kb. 13 éves lehetsz.
2018. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Nyilvánvaló miért tört ki rajta ennyire ez.. Azt hiszi potyapénzhez juthat.
2018. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!