Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A dédnagyapám szerepel Bartók...

Gavrill kérdése:

A dédnagyapám szerepel Bartók Béla gyűjtésében?

Figyelt kérdés
Megtaláltam egy 1985-ben a helyi lapban, hogy a dédnagyapám, Bartók Bélának 1924-ben dalolt fel fonográfra 2 dalt, amikor is a mai Felvidék területén gyűjtött. Annyit közöltek még a cikkben hogy 1924-ben meg is jelent könyv formátumban 94 dallammal egyetemben, a címme: "A magyar népdal". A nagymegyeri gyűjtemény 33b alatt szerepel. Azt szeretném megtudni, hogy tudnám fellelni ezt a számomra rettentő becsesnek vélt örökséget/éneket .

2019. jan. 10. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a Néprajzi Múzeumban [link]

vagy a Hagyományok Házában. [link]

2019. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Országos Széchenyi Könyvtárat is megkeresheted a könyv címével kapcsolatban, vagy megnézheted, hátha fent van:

[link]

2019. jan. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönöm! Egyet megtaláltam! Azt mondják, hogy nekem hasonlít a hangom a dédnagyapáméra, és igazuk volt! :) Hálás vagyok a segítségért. Tudnátok még ajánlani nekem valamilyen kontaktust, ahol fel tudnam venni a kapcsolatot valamilyen illetékes személlyel?
2019. jan. 11. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Ötpacsirta utca, Zenei Archívum.

Bartók Emlékház

2019. jan. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!