Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ilyen esetben már írhatok...

Ilyen esetben már írhatok neki? Nem fogom megsérteni/megbántani?

Figyelt kérdés

Szóval, egy távoli rokonom (dédnagypapám, és az elhúnyt édesanyja unokatestvérek voltak) meghalt, most az év elején. A tavalyi évben már írtam neki családfa kutatás ügyében (infókat és fényképeket kértem volna) csak sajnos akkor betegedett meg, már válaszolni se tudott, csak egy másik rokonnal üzent, hogy majd segít, ha felépül. Sajnos meghalt. Arra gondoltam, hogy most a temetés után 3-4 héttel írok a lányának. Nem lenne bunkóság ugye? Persze, persze, nem rögtön a családfázással fogom letámadni a levélben, hanem először részvétet nyílvánítanék, elmagyaráznám hogy ki vagyok (személyesen nem ismerem őket) és elmondanám, hogy írtam az édesapjának, és még mindig számítok a segítségükre, de természetesen csak ha olyan állapotban lesznek (mármint a családja). Próbálnék tapintatosan írni.

Ennyi idő után már lehet? (Attól félek, hogy ha még sokáig várnék, a lakását felszámolnák, és az érdeklődés hiányában a szemetesben landolnának a dokumentumok...) Vagy várjak még?



2019. jan. 22. 18:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Én várnék még vele pár hetet..
2019. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha apád meghalna és a távoli rokon lánya ilyen hülyeség miatt írj a neked, mit gondolsz, örülnél ?
2019. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Jesszus.. Eszembe sem jutna ilyenekkel zaklatni hetekkel a haláleset után a gyászoló családot.
2019. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A levél, mint ahogy írtam első sorban részvét nyilvánítás lenne. Ezt csak megemlíteném, hogy majd szeretnék velük beszélni. Ennyire érthetetlen amit írtam?
2019. jan. 22. 19:08
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
De érthető. Akkor sem tenném, ez így durva.
2019. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Nekem olyan a személyiségem ,hogy nekem írhatnál nyugodtan :) (az ebben a szomorú,hogy engem bolondnak tartanak ,pedig észileg a top 2%-ban vagyok ! )
2019. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem ismered őket. Bunkóság, amire készülsz
2019. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezek szerint bennem van a hiba, mert nekem is írhatnánk ilyen levelet, nem akadnék ki. Én szívesen segitek, ha kérnek valamit. De mint a tudatomra adtátok - szerintem kicsit durván is- az imént, rájöttem, hogy illetlendég lenne. Nem fogok írni, és más rokonnak sem családfa kutatás ügyében, mert attól tartok, hogy így reagálnának, mint a Válaszolók. Bár ez nem tartozik ide.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 22. 19:23
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Meghalt az apád? Mert ha nem, nem tudhatod, hogy hogyan reagalnal, ha egy vadidegen ilyennel keresne meg a gyászodban
2019. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Pont most voltam egy öregnél akinek 5hete halt meg a felesége. Még full kész volt szegény, 10percig hüppögve sírt és ecsetelte mennyire hiányzik neki a néni.
2019. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!